Poznań: Sąsiedzki festyn na Mostowej. Stare Miasto zaprasza!

Edukacyjny festyn na Mostowej fot. ROSM

Pierwsza pomoc i zasady higieny jamy ustnej, ale też wspólna zabawa i występy. Tak będzie wyglądał sąsiedzki festyn na Mostowej, na który zaprasza Rada Osiedla Stare Miasto i CIL-Startownia Staromiejska w sobotę 24 września.

Festyn na Mostowej będzie się odbywał na dziedzińcu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. I to właśnie tam organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

– Celem festynu jest z jednej strony integracja polsko-ukraińska, kontakt ze sztuką, wspólna zabawa, ale także promowanie edukacji – wyjaśnia Katarzyna Hełpa – Liszkowska z CIL-Startownia Staromiejska. – Podczas wydarzenia słuchacze Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zaprezentują pokazy pierwszej pomocy, dbania o higienę jamy ustnej i inne związane z kierunkami zawodowymi oferowanymi przez placówkę szkoleniową. Nie zabraknie także darmowych atrakcji dla całych rodzin – animacji, występów (w tym koncert Wujka Ogórka). Będzie też popcorn i wata cukrowa na osłodę w pierwszych jesiennych dni.

Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy okazji zaprezentuje swoja ofertę edukacyjną na wielu bezpłatnych kierunkach – mogą z niej skorzystać osoby dorosłe, niezależnie od pochodzenia i narodowości, także te z Ukrainy.

Festyn na Mostowej będzie się odbywał 24 września od godziny 12.00 do 14.00.