Poznań widziany z góry, z ulicy Piekary fot. Sławek Wąchała

Poznań: Sanepid przeprowadził kontrole. Z powodu koronawirusa

193 kontrole i 37 pouczeń – to efekt kontroli inspektorów sanepidu. W asyście policji sprawdzali, czy salony fryzjerskie, lokale, hotele i kąpieliska w Poznaniu i powiecie przestrzegają reżimu sanitarnego.

21,22 i 23 sierpnia pracownicy inspekcji sanitarnej wraz z funkcjonariuszami policji sprawdzali przestrzeganie przepisów ograniczeń nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii w Polsce w obiektach użyteczności publicznej w mieście i powiecie poznańskim.

Przeprowadzili 193 kontrole, najwięcej w zakładach żywienia zbiorowego (74), sklepach spożywczych (42), salonach fryzjerskich i kosmetycznych (19), zakładach pracy (8), oraz w zakładach produkujących żywność, punktach sprzedaży lodów, aptece, stacjach paliw, hotelach czy na kąpieliskach.

W zasadzie można powiedzieć, że nie jest źle, bo nie wręczyli ani jednego mandatu. Przewinienia, na których przyłapali przedsiębiorców, były drobne i kwalifikowały się jedynie do upomnień.
– Wydali 37 pouczeń w obiektach, gdzie nie zakładano ochronnych maseczek, brakowało środków do dezynfekcji rąk lub płyny były umieszczone w niewidocznym miejscu – wylicza Cyryla Staszewska, rzeczniczka prasowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. – Pouczeń udzielono także tam, gdzie stoły w miejscach konsumpcji znajdowały się zbyt blisko siebie, nie zachowując należytej odległości.

Sanepid będzie kontrolował wszystkie obiekty użyteczności publicznej do 1 września.

PSSE, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze