Kontrole maseczek fot. policja

Poznań: Sanepid kontroluje galerie handlowe

314 kontroli przeprowadzili inspektorzy sanepidu w poznańskich galeriach handlowych. 53 odbyły się wspólnie z funkcjonariuszami policji, a dotyczyły przestrzegania obostrzeń z powodu pandemii.

Jak informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, w okresie od 28 listopada do 20 grudnia 2020 r. pracownicy oddziału żywności i żywienia przeprowadzili 314 kontroli obiektów na terenie poznańskich galerii handlowych.
– Wydali 14 pouczeń z powodu nieprawidłowo założonej maseczki i nałożyli mandat karny na kwotę 300 zł za brak maseczki u pracownika w punkcie sprzedaży wyrobów cukierniczych – wylicza Cyryla Staszewska, rzeczniczka prasowa PSSE. – Ponadto sprawdzali przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w zakładach produkcji żywności, lokalach gastronomicznych, sklepach spożywczych, aptekach i na stacjach paliw.

Inspektorzy przyjrzeli się także jarmarkom organizowanym w galeriach handlowych. Stwierdzili tu szereg nieprawidłowości związanych z bezpieczeństwem żywności i nałożyli 3 mandaty karne na kwotę 2000 zł.

PSSE

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze