Poznań: Są śnięte ryby w Malcie czy ich nie ma?

Mistrzostwa Europy w kajakarstwie 2021 Malta Poznań fot. Sławek Wąchała

Podczas niedzielnych spacerów przechodnie zauważyli śnięte ryby w jeziorze Maltańskim. Jednak Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji twierdzą jednak, że ich pracownicy sprawdzili jezioro i nie znaleźli żadnych śniętych ryb.

Informację o śniętych rybach podała telewizja WTK, którą o tym poinformowali jej widzowie. Spacerowicze zauważyli ryby, a ponieważ od kilku tygodni w Malcie nie wolno się kąpać z powodu zakwitu sinic, uznali, że śnięte ryby to także efekt sinic i nadmiernego zanieczyszczenia jeziora.

Ale jak podało dziś Radio Poznań, pracownicy POSiR skontrolowali stan Malty i żadnych śniętych ryb nie stwierdzili. Owszem, zauważyli ich kilka, ale zdecydowanie za mało, żeby mieć powody do niepokoju. Jak powiedział radiu Filip Borowiak, rzecznik POSiR, pojedyncze martwe sztuki to zupełnie naturalne zjawisko.

To są te śnięte ryby czy ich nie ma? Prawda zapewne leży pośrodku. Wczorajsi informatorzy wspominali, że pływające na powierzchni jeziora rybami zjadały ptaki i zapewne udało im się zjeść większość tych ryb.

W miniony weekend w jeziorze właśnie z powodu zakwitu sinic nie odbyła się część pływacka JBL Triathlonu, jednak, jak zapewnia POSiR, zaplanowana na weekend 23 i 24 lipca Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kajakarstwie klasycznym powinna już odbyć się bez przeszkód.

Podziel się: