Poznań: Rzeka Rowerów przejechała przez miasto (ZDJĘCIA)

Rzeka rowerów - Poznań - Wielki przejazd rowerowy i piknik rodzinny fot. Sławek Wąchała

Kilkuset bardzo kolorowych rowerzystów wyruszyło z placu Kolegiackiego i w barwnej paradzie pod nazwą „Rzeka rowerów” przemierzyło centrum miasta, by zakończyć przejazd na rodzinnym pikniku przed Bramą Poznania. Atrakcji nie brakowało dla nikogo!

Atrakcje dla rowerzystów zaczęły się już o godzinie 10.30 – wtedy najmłodsi miłośnicy dwóch kółek mogli wziąć udział w warsztatach przygotowujących do przejazdu, zwłaszcza jeśli chodzi o kreatywne, ale i bezpieczne ozdobienie roweru.

Gdy już wszystkie rowery zachwycały oko zdobieniami, w samo południe cykliści wyruszyli na trasę, docierając po 6 kilometrach jazdy i objechaniu całego centrum na brzeg Cybiny pod Bramę Poznania, gdzie czekał na nich rodzinny piknik z mnóstwem atrakcji.

Były więc animacje dla dzieci, teatr i koncert, a dla tych, którzy zgłodnieli po długiej przejażdżce – stoiska z przysmakami lokalnych restauratorów. Na straganach nie brakowało też wyrobów rękodzielniczych oraz akcesoriów rowerowych, a chętni mogli się też przetestować rower towarowy albo przejechać się rowerową rikszą.

Na miejscu pikniku rowerowego było również stanowisko policji, gdzie można było oznakować swój rowery, co ułatwia odzyskanie go w przypadku kradzieży. Na miejscu byli również policyjni i rowerowi edukatorzy, z którymi można było porozmawiać – i oczywiście przedstawiciele Rowerowego Poznania, którzy zorganizowali akcję.