Poznań: „Rzeka rowerów” i piknik. Rowerowy Poznań zaprasza!

rzeka rowerów fot. UMP

Przejazd z placu Kolegiackiego na Śródkę, a na zakończenie piknik przed Bramą Poznania. Rowerowy Poznań i Poznańskie Centrum Dziedzictwa zapraszają na kolejną rowerową imprezę w niedzielę 14 sierpnia. Wstęp wolny.

Przejazd rozpocznie się o 12.00, będzie się odbywał w takim tempie, żeby mogli w nim wziąć udział także ci najmłodsi rowerzyści. Jednak na placu Kolegiackim warto zjawić się wcześniej: o godzinie 10.30 rozpoczną się tam warsztaty ozdabiania rowerów, o 10.45 i 11.30 będzie można z kolei wziąć udział w spacerze po placu, podczas którego przewodnik opowie o historii tego miejsca. Natomiast o 11.00 rozpocznie się tam Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku, który wyjątkowo, ze względu na remont Starego Rynku, odbywa się na placu Kolegiackim i podczas którego będzie można skosztować przysmaków z całego świata.

Przejazd odbędzie się trasą: Wolny Dziedziniec, plac Kolegiacki – Wodna – Grobla – Mostowa – Garbary – Małe Garbary – Wolnica – Solna (z zawrotką na skrzyżowaniu z Al. Niepodległości) – Kościuszki – Libelta – plac Ratajskiego – 3 Maja – Ratajczaka – Kościuszki – Półwiejska – Królowej Jadwigi – Garbary – Kazimierza Wielkiego – Mostowa – most Św. Rocha – Kórnicka – Piotrowo – Berdychowska – Rychlewskiego – Wartostrada – Brama Poznania.

Trasa liczy około 6 km – a po jej przejechaniu przed Bramą Poznania, około godziny 13.00, rozpocznie się piknik rowerowy.
„Na odwiedzających będą czekały liczne atrakcje, takie jak stoiska poznańskich restauratorów i twórców, a także liczne animacje i ciekawe zajęcia dla dzieci” – zapewniają organizatorzy. – „Na miejscu swoje stanowisko będą mieli także policjanci, którzy będą znakować rowery w celu zabezpieczenia ich na wypadek kradzieży”.