Poznań: Rynek Łazarski jeszcze przed Bożym Narodzeniem

Rynek Łazarski fot. UMP
Na Rynku Łazarskim i w jego sąsiedztwie wykonano już większość prac związanych z przebudową. Jeszcze przed Bożym Narodzeniem mieszkańcy będą mogli tam wybrać się na zakupy.

Na rynku, na dużej i małej płycie, a także skwerze Kazimierza Nowaka, wykonano już prawie wszystkie prace podziemne. W większości przestrzeni ułożono granitowe nawierzchnie, wylano masę bitumiczną na jezdniach. Zamontowano oświetlenie uliczne, zawieszono dach nad targowiskiem, postawiono pawilony handlowe i pomieszczenia gospodarcze, wybudowano i uruchomiono testowo fontannę.

Na terenie inwestycji pojawiła się już prawie połowa zieleni wysokiej. W tym etapie prac posadzono 21 drzew. Przestrzenie pomiędzy nimi zostaną uzupełnione nasadzeniami zieleni niskiej. Reszta drzew (ponad 30) posadzonych zostanie jesienią. Po zakończeniu inwestycji w obszarze rynku pojawi się 50 nowych drzew.

W kolejnych miesiącach wykonawca kontynuować będzie prace wykończeniowe. Montowane będą także elementy małej architektury. Jeszcze latem rozpoczną się odbiory techniczne, by późną jesienią zaprosić kupców i klientów na nowy Rynek Łazarski, który zacznie działać w pełni z początkiem grudnia.

Po przebudowie miejsce to stanie się przestrzenią wielofunkcyjną, wychodzącą naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców. Powstaną nowe szersze chodniki, a teren ten umożliwi organizację wydarzeń plenerowych – targów, jarmarków czy wydarzeń kulturalnych. Pojawi się także miejsce na kawiarniane ogródki. Co więcej, w obszarze rynku zachowana zostanie obecna liczba miejsc parkingowych, a teren stanie się strefą zamieszkania z wyniesionymi skrzyżowaniami.

UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: