Poznań: Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw grypie. Gdzie można się zarejestrować?

Szczepienie fot. Sławek Wąchała

Osoby w wieku od 60 do 75 lat mogą się już rejestrować na szczepienia przeciwko grypie. Szczepienia są dostępne bezpłatnie dla wszystkich z tej grupy wiekowej, którzy rozliczają podatki w Poznaniu.

Z bezpłatnych szczepień opłacanych przez miasto mogą skorzystać osoby od rocznika 1962 do momentu ukończenia przez nie 75. roku życia. Od tego wieku przysługują im bezpłatne szczepienia finansowane przez budżet państwa.

“Osoby, które chcą bezpłatnie zaszczepić się przeciw grypie w ramach miejskiego programu, mogą się zarejestrować wyłącznie telefonicznie za pośrednictwem Biura Poznań Kontakt, tel. 61 646 33 44, w godzinach od 7:30 do 20:00” – informuje Urząd Miasta Poznania. – “Podczas zapisywania się można będzie podać numer telefonu komórkowego. Konsultant Biura Poznań Kontakt wyśle na niego SMS z potwierdzeniem terminu”.

Rejestracja rozpoczęła się 6 września, natomiast same szczepienia rozpoczną się 12 września w 5 przychodniach na terenie Poznania. Podczas rejestracji można wybrać dowolną z nich (nie obowiązuje rejonizacja):

  • Przychodnia “EDICTUM”, ul. Mickiewicza 31 (Jeżyce),
  • Przychodnia Lekarza Rodzinnego “VITAMED” s.c. ul. Galla 2D (Jeżyce),
  • NZOZ INTERMED Poradnia Medycyny Rodzinnej, ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 149 (Wilda),
  • NZOZ SALVITA Sp. z o.o., os. Lecha 120 (Nowe Miasto),
  • Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska, ul. Szylinga 1 (Grunwald).

Szczepienia w danej przychodni będą odbywały się w kolejności zgłoszeń na infolinię Biura Poznań Kontakt i do wyczerpania limitu szczepionek przewidzianego na 2022 rok. W tym roku planowane jest zaszczepienie około 3 tys. osób.

Podawana będzie szczepionka Vaxigrip Tetra.

Podziel się: