Pawilony Świt, fot. UMP

Poznań: Rusza remont pawilonów przy ul. Świt

Nowe chodniki, ławki i parking – no i pawilony, co prawda stare, ale całkowicie odnowione. Okolice ulicy Świt zmienią się nie do poznania. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych właśnie podpisał umowę na remont pawilonów na Świcie.

Modernistyczne pawilony powstały w 1958 roku. Teraz budynki zostaną dostosowane do aktualnych przepisów i technologii, częściowo wymieniony będzie również ich układ konstrukcyjny, ale wykonawca gwarantuje, że będzie starał się zachować ich pierwotny wygląd. Zakres prac jest szeroki: firma wymieni stolarkę okienną i zewnętrzne ściany osłonowe wraz z dociepleniem, wzmocni konstrukcję stropodachów budynków. Remont kapitalny obejmuje także wymianę instalacji centralnego ogrzewania i elektrycznej oraz kanalizacji sanitarnej. W budynkach pojawi się instalacja sygnalizacji włamania oraz monitoring.

Zmieni się też przestrzeń wokół pawilonów. Powstaną nowe chodniki i parkingi oraz elementy małej architektury takie jak ławki, oświetlenie czy kosze na śmieci. To bardzo się przyda wszystkim, którzy robią zakupy na pobliskim ryneczku i chcieliby podczas nich chwilę odpocząć. Bo remont pawilonów to kolejny etap zmian przy ulicy Świt.

Wcześniej, w lipcu 2018 roku, miasto oddało do użytku nowe pawilony handlowe na pobliskim targowisku: dziewięć o powierzchni 15 mkw. i siedem dwa razy większych. Powstały też 94 nowe stragany z zadaszeniem. Na targowisku wymieniono posadzkę i zamontowano nowe oświetlenie, a nad bezpieczeństwem kupców i klientów czuwają kamery monitoringu.

Umowę na remont pawilonów przy ul. Świt podpisali w czwartek, 24 października, przedstawiciele Zarządu ZKZL: Tomasz Lewandowski i Michał Prymas oraz Krzysztof Lipiecki, prezes firmy Ciepłownik Ekoinwestycje Sp.z o.o.sp.k., która wygrała przetarg.

Inwestycja podzielona jest na 2 etapy, a jej całkowita wartość wynosi 20,5 mln zł. Prace ruszą po przekazaniu wykonawcy terenu budowy. Pierwszy etap będzie trwał 25 tygodni, a drugi – 24 tygodnie. Inwestycja zostanie ukończona w 2020 roku.

ZKZL/AW

Dodaj komentarz

avatar