Poznań: Rusza przebudowa skrzyżowania Hetmańskiej i Dmowskiego

Hetmańska, Dmowskiego
Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych – to główne założenie przebudowy, która rozpocznie się 27 lipca i zakończy na początku września. Będzie zmiana organizacji ruchu.

Po doraźnej zmianie jaką było wygrodzenie jednego pasa jezdni (lewoskrętu z ul. Hetmańskiej w łazarską część ul. Dmowskiego) przyszedł czas na przebudowę skrzyżowania.

Główną zmianą będzie wybudowanie wysepki dla pieszych – w miejscu gdzie obecnie jest pas wyłączony z ruchu. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo przechodzących przez przejście. Dodatkowo zmieni się geometria wlotów ul. Hetmańskiej, dzięki czemu poprawi się między innymi widoczność.

Oprócz tych prac, po obu stronach torowiska przy przejściu dla pieszych ułożony zostanie nowy chodnik z płyt betonowych. W zakres robót wchodzi także wydłużenie w kierunku skrzyżowania wysp dzielących na obu wlotach ul. Dmowskiego oraz obsianie trawą nieutwardzonych terenów.

Celem tych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie skrzyżowania, w szczególności pieszych. To właśnie przez przejście dla pieszych przez ulicę Hetmańską na wysokości ul. Dmowskiego prowadzi droga, którą dzieci uczęszczają do pobliskiej szkoły podstawowej.

W trakcie prac zmieni się organizacja ruchu. Przewiduje się zawężenie połówkowe jezdni ulic i Dmowskiego i Hetmańskiej. W pierwszym etapie prac nie będzie możliwości przejazdu ul. Dmowskiego z części łazarskiej w kierunku Górczyna (oraz bezpośredniego skrętu w ul. Hetmańską). Sugerowany objazd ulicami: Potockiej, Kolejową i Hetmańską. Prosimy o zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Zakończenie prac planowane jest na początek września.

ZDM, el

 

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: