laboratorium szpital fot. pixabay

Poznań: Rusza mobilny punkt badań koronawirusa

Uniwersytet medyczny uruchamia od dziś mobilny punkt badań dla personelu medycznego i osób z ostrymi objawami infekcji wirusowej. Badanie jest bezpłatne i można je wykonać nie wysiadając z samochodu.

Laboranci i diagności, ubrani oczywiście w stroje ochronne, będą czekać na pacjentów przed budynkiem Centrum Biologii Medycznej przy ulicy Rokietnickiej 8.

Jednak każdy potencjalny pacjent musi się wcześniej zarejestrować telefonicznie pod numerem 61 845-27-50. Podczas rozmowy rejestracyjnej pracownik Uniwersytetu Medycznego zadecyduje, czy są podstawy do przeprowadzenia testu czy też nie. Jeśli uzna, że są – wówczas pacjent otrzyma informację, o której godzinie powinien przyjechać. Trzeba mieć przy sobie dowód osobisty i numer, który zostanie podany podczas rozmowy telefonicznej.

Nie trzeba wysiadać z samochodu. Materiał do badań zostanie pobrany przez okno i przekazany do uczelnianego laboratorium. Wynik badania zostanie przekazany pacjentowi po 48 godzinach przez pracownika Sanepidu. Do tego czasu pacjent musi bezwzględnie pozostawać w izolacji.

UM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze