wtorek, 5 grudnia, 2023

Poznań: Rusza kolejny remont w mieście! Utrudnienia dla mieszkańców

Jeszcze w październiku rozpocznie się remont trasy kórnickiej, co oznacza kłopoty komunikacyjne dla kolejnej grupy poznaniaków – tym razem mieszkańców Rataj. Jest już konkretna data rozpoczęcia prac.

Pierwszym terminem rozpoczęcia remontu trasy kórnickiej był czerwiec tego roku. Ale Poznańskie Inwestycje Miejskie dopiero w sierpniu rozstrzygnęły przetarg na wykonanie przebudowy i w związku z tym wyłączenie trasy z ruchu i rozpoczęcie remontu zostało przesunięte na trzeci kwartał roku. 9 września portal lazarz.pl poinformował, że na pewno będzie to październik, choć nie początek tego miesiąca. A dziś portal “epoznan” poinformował, że wykonawca wyłoniony w przetargu, czyli firma ZUE SA z Krakowa, wejdzie na plac budowy 17 października.

Od tego dnia mieszkańcy Rataj dojeżdżający do centrum będą musieli korzystać z komunikacji zastępczej, co pogorszy komunikacyjny horror w mieście. Jednak jeszcze nie ma informacji, jak ona będzie kursowała. ZTM zapowiada podanie tej informacji w najbliższym czasie. I to rzeczywiście musi być “najbliższy” czas, ponieważ, jeśli remont miałby się rozpocząć 17 października, to zostało do niego niewiele ponad tydzień…

Przypomnijmy, że przebudowane zostanie na całym odcinku torowisko tramwajowe, przedłużona ulica Pleszewska na długości ponad 200 metrów, na odcinku od skrzyżowania z ul. Zygmunta Warczygłowy do kolejnego z ulicami Kaliską i Polanka, z drogą rowerową.

Zmieni się organizacja ruchu: przejazd przez torowisko tramwajowe w ciągu ul. Milczańskiej nie będzie już dostępny dla samochodów. Zostanie za to rozbudowana ul. Kaliska na odcinku od ul. Polanka do ul. Jana Pawła II z dostosowaniem organizacji do ruchu jednokierunkowego na tym odcinku i z możliwością przejazdu przez torowisko. W planach jest również budowa ciągu pieszego i rowerowego po południowej stronie torowiska do ul. Piaśnickiej i Inflanckiej. Niestety, zostaną też wycięte drzewa – będzie ich aż 121 i nie udało się ich uratować. W zamian zostanie posadzonych 250 nowych.

Inwestycja będzie kosztowała nieco ponad 72 mln zł i ma zostać oddana do użytku do końca sierpnia 2023.

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Rusza kolejny remont w mieście! Utrudnienia dla mieszkańców