Poznańska Nagroda Literacka fot. UMP

Poznań: Rusza kolejna edycja Poznańskiej Nagrody Literackiej. Trwa nabór zgłoszeń

Już po raz szósty ruszyła Poznańska Nagroda Literacka – od piątku 10 stycznia można zgłaszać swoje dzieła.

Jak co roku twórcy zostaną uhonorowani w dwóch kategoriach: za wybitne zasługi dla polskiej literatury i kultury, a także za znaczący, innowacyjny dorobek w dziedzinie literatury, humanistyki, popularyzacji kultury literackiej.

Osoby, które pragną wziąć udział w konkursie, mogą zgłaszać się do 15 lutego. Kandydatura powinna zawierać personalia autora: imię i nazwisko, datę urodzenia, dane kontaktowe (także e-mail i nr telefonu), tytuł książki (czy książek) wydanej w ciągu ostatnich trzech lat, nazwę, adres i dane kontaktowe (w tym nr telefonu) osoby lub instytucji zgłaszającej, zredagowaną notkę biograficzną autora oraz krótką rekomendację ze strony osoby lub instytucji. Nazwiska laureatów do końca kwietnia ogłosi kapituła konkursu.

W poprzednim roku laureatem Nagrody im. Adama Mickiewicza był Wiesław Myśliwski – jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy, a stypendium im. Stanisława Barańczaka otrzymał Tomasz Bąk – za tom wierszy “Utylizacja. Pęta miast”.

Poznańską Nagrodę Literacką ustanowili wspólnie w 2015 roku, po śmierci Stanisława Barańczaka, Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania oraz prof. Bronisław Marciniak, ówczesny rektor UAM. Składa się z dwóch części. Nagroda im. Adama Mickiewicza w wysokości 60 tysięcy zł przyznawana jest za całokształt twórczości, natomiast Stypendium im. Stanisława Barańczaka (40 tysięcy zł) trafia do twórców, którzy nie ukończyli 35. roku życia.

Książki w postaci tradycyjnej lub elektronicznej należy nadsyłać na adres: Centrum Kultury ZAMEK, ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 oraz na adres mailowy j.przygonska@ckzamek.pl.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze