Poznańska Nagroda Literacka fot. UMP

Poznań: Rusza kolejna edycja Poznańskiej Nagrody Literackiej. Trwa nabór zgłoszeń

Już po raz szósty ruszyła Poznańska Nagroda Literacka – od piątku 10 stycznia można zgłaszać swoje dzieła.

Jak co roku twórcy zostaną uhonorowani w dwóch kategoriach: za wybitne zasługi dla polskiej literatury i kultury, a także za znaczący, innowacyjny dorobek w dziedzinie literatury, humanistyki, popularyzacji kultury literackiej.

Reklama

Osoby, które pragną wziąć udział w konkursie, mogą zgłaszać się do 15 lutego. Kandydatura powinna zawierać personalia autora: imię i nazwisko, datę urodzenia, dane kontaktowe (także e-mail i nr telefonu), tytuł książki (czy książek) wydanej w ciągu ostatnich trzech lat, nazwę, adres i dane kontaktowe (w tym nr telefonu) osoby lub instytucji zgłaszającej, zredagowaną notkę biograficzną autora oraz krótką rekomendację ze strony osoby lub instytucji. Nazwiska laureatów do końca kwietnia ogłosi kapituła konkursu.

Reklama

W poprzednim roku laureatem Nagrody im. Adama Mickiewicza był Wiesław Myśliwski – jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy, a stypendium im. Stanisława Barańczaka otrzymał Tomasz Bąk – za tom wierszy “Utylizacja. Pęta miast”.

Poznańską Nagrodę Literacką ustanowili wspólnie w 2015 roku, po śmierci Stanisława Barańczaka, Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania oraz prof. Bronisław Marciniak, ówczesny rektor UAM. Składa się z dwóch części. Nagroda im. Adama Mickiewicza w wysokości 60 tysięcy zł przyznawana jest za całokształt twórczości, natomiast Stypendium im. Stanisława Barańczaka (40 tysięcy zł) trafia do twórców, którzy nie ukończyli 35. roku życia.

Reklama

Książki w postaci tradycyjnej lub elektronicznej należy nadsyłać na adres: Centrum Kultury ZAMEK, ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 oraz na adres mailowy j.przygonska@ckzamek.pl.

UMP, el

Reklama
Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar