Poznań: Rusza budowa kolejnego odcinka drogi rowerowej wzdłuż Grunwaldzkiej

obecna droga rowerowa wzdłuż Grunwaldzkiej fot. PIM
Prace rozpoczną się 22 kwietnia między ulicami Węgorka a Rumuńską – ale w pierwszym etapie nie będą utrudniać ruchu ani pieszym, ani kierowcom.

Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta, nazywa tę budowę jedną z najważniejszych rowerowych inwestycji.
– To jedna z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych tras rowerowych w mieście – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta. – Razem z oddanymi wcześniej odcinkami umożliwi ruch między osiedlami i centrum, dużymi zakładami pracy, miejscami rozrywki, szkołami, a także ułatwiający dojazd do terenów zielonych.

Z nowego odcinka będzie można skorzystać jeszcze w tym roku.
– To kontynuacja prac, dzięki którym w dwóch ostatnich latach wybudowaliśmy drogi rowerowe od ul. Jugosłowiańskiej do terenów w okolicach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Od południowego zachodu nowy odcinek połączy się z drogą biegnącą od ronda Skubiszewskiego do ul. Malwowej – dodaje Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nowa, dwukierunkowa droga rowerowa z bitumiczna nawierzchnią powstanie po północnej stronie ul. Grunwaldzkiej, od ronda Skubiszewskiego do ul. Rumuńskiej. Po stronie południowej prace będą prowadzone od ronda Skubiszewskiego do ulicy Jugosłowiańskiej. W ramach prac zostanie też przebudowana nawierzchnia skrzyżowania z ulicą Węgorka, dostosowana do nowej organizacji ruchu z udziałem rowerzystów zostanie też sygnalizacja świetlna.

PIM

Podziel się: