Poznań: Rozśpiewany Tramwaj Mistrza

Feliks Nowowiejski fot. cyryl.poznan.pl
Jeszcze dziś poznaniacy wspominają chwile, kiedy to na widok Feliksa Nowowiejskiego poznańscy motorniczy zatrzymywali tramwaje. 30 listopada będzie można zobaczyć, jak to wyglądało dzięki Rozśpiewanemu Tramwajowi Mistrza.

Podczas wyjątkowej przejażdżki Rozśpiewanym Tramwajem Mistrza będzie można wysłuchać pieśni Feliksa Nowowiejskiego w wykonaniu zaproszonych chórów i wspólnie je zaśpiewać, zwiedzić Poznań śladami kompozytora i posłuchać opowieści przewodnika o najważniejszych wydarzeniach i miejscach z nim związanych.

Będzie nawet można przenieść się w czasie do lat międzywojennych i spotkać osobiście z mistrzem Feliksem, no i zobaczyć, jak na jego widok motorniczy zatrzymuje tramwaj z okrzykiem „cześć pieśni” i zaprasza mistrza do środka – oczywiście bez biletu. Taki szacunkiem cieszył się Feliks Nowowiejski w przedwojennym Poznaniu.

Dziś jego miłośnicy chcąc wsiąść do Rozśpiewanego Tramwaju Mistrza także nie będą musieli kasować biletów – ale za to będą musieli pokazać śpiewnik z jego utworami, no i umieć go powitać.

Tramwaj będzie kursował na trasie:
Plac Wielkopolski – 23 Lutego – Mielżyńskiego – Gwarna – Święty Marcin – Al. Marcinkowskiego – Plac Wolności – 27 Grudnia – Fredry – Roosevelta – Święty Marcin – Towarowa – Matyi – Roosevelta – Fredry – Mielżyńskiego – 23 Lutego – Plac Wielkopolski

Godziny odjazdów: 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, a przed każdą przejażdżką występ chóru i inscenizacja powitania mistrza. Na placu Wielkopolskim będzie stał wagon kinowy z kawiarenką i projekcja filmów o Feliksie Nowowiejskim

Akcja odbywa się w ramach projektu „Nowowiejski w Poznaniu od 100 lat” i potrwa do godziny 17.00.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: