Mural dla Sołacza i Golęcina fot. POSiR

Poznań: Rozpoczęło się malowanie muralu na Golęcinie

W tunelu pod ul. Niestachowską między Golęcinem a Sołaczem właśnie rozpoczęły się prace przy muralu. A 1 i 2 czerwca POSiR zaprosi poznaniaków do pomocy przy malowaniu.

Obecnie ściany zostały zagruntowane i rozpoczęło się nanoszenie szkicu zaprojektowanego przez studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Nanosi na ściany tunelu Łukasz Gierlak, specjalista od murali, który także będzie czuwał również nad tym, by poznaniacy malowali zgodnie z projektem.

– Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego malowania i jednocześnie apelujemy o bezpieczne zachowanie – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – W trakcie akcji musimy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego. Jeśli chętnych do pomocy przy powstawaniu muralu będzie dużo, być może będzie trzeba poczekać na swoją kolej. Malujemy przez dwa dni, od godziny 10.00 do 20.00. Czasu i farb na pewno wystarczy dla wszystkich.

Przypomnijmy, że na ścianach tunelu pod ulicą Niestachowską mają powstać dwa murale: po jednej stronie “sołacki” z parkiem i łabędziami, a po drugiej “golęciński” z jeziorem i obiektami sportowymi. Obok murali pojawią się również kody QR. Po ich zeskanowaniu smartfonem będzie można obejrzeć zaprojektowane przez studentów animacje oraz dowiedzieć się więcej o historii Sołacza i Golęcina.

Murale były projektowane w ramach zajęć na UAP pod opieką wykładowców: Wojciecha Hoffmanna, Marcina Markowskiego, Mateusza Kokota i Grzegorza Myćki.

W czasie malowania kierowcy korzystający z tunelu pod Niestachowską muszą się przygotować na utrudnienia w ruchu. Ze względu na prace jezdnia w tunelu została zwężona.

UMP

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze