Poznań: Rozpoczęła się walka o tytuł Rowerowej Stolicy Polski!

Rowerowe Powitanie Wiosny fot. S. Wąchała

Przez cały czerwiec rowerzyści z Poznania będą walczyć o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Na razie nie jest najlepiej: podczas oficjalnego treningu 21 maja Poznań „wykręcił” 77 tys. km zajmując 10. miejsce. W zeszłym roku uczestnicy akcji przejechali 7 milionów kilometrów.

Akcja ma motywować mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia – Poznań bierze w niej udział drugi raz. Zasady są proste: rowerzyści ściągają specjalną darmową aplikację – dostępną w sklepie Apple i Google Play – która rejestruje trasy i ich długości. Teraz wystarczy tylko wybrać miasto, któremu przekazuje się przejechane kilometry – aplikacja działa na całym świecie, więc bez względu na to, gdzie się jest, można nabijać konto wybranemu miastu. Akcja trwa do 30 czerwca.

Aplikacja daje także dostęp do historii treningów, informacji o spalonych kaloriach czy prognozy pogody, pozwala też na zbieranie specjalnych odznak oraz korzystanie ze zniżek u partnerów akcji. Umożliwia także miastom biorącym udział w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski tworzyć gry miejskie lub informować o lokalnych wydarzeniach. Aplikacja ma również wersję anglojęzyczną oraz możliwość importu treningów z urządzeń Garmin.

W tym roku do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski przystąpiło 56 miast. To z nich, które wygra rywalizację, otrzyma puchar. To nagroda przechodnia, ale w przypadku wygranej trzy razy z rzędu, puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta. W zeszłym roku dokonała tego Nowa Sól, która w 2022 r. już nie wystartuje.

Cykliści, którzy przejadą najwięcej kilometrów dla Poznania, mogą tez liczyć na nagrody indywidualne.
„20 najlepszych kobiet i 20 najlepszych mężczyzn dostanie nagrody rzeczowe – karty upominkowe do sklepu sportowego oraz koszulki z logo akcji” – informują władze miasta. – „W porównaniu z zeszłym rokiem zdecydowano się podwoić liczbę wyróżnionych bonami. Upominki w postaci specjalnych koszulek z logo akcji dostaną zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy zostaną sklasyfikowani na miejscach 21-100. Dodatkowo po sto najlepszych kobiet i mężczyzn będzie mogło wziąć udział w losowaniu nagród rzeczowych w postaci akcesoriów rowerowych”.

Regulamin dostępny jest na stronie poznan.pl w zakładce Mobilny Poznań.

Podziel się: