Poznań: Rozpoczęła się rekrutacja na UAM. „Posiadamy bogatą ofertę kierunków i specjalności”

UAM fot. UAM

Rozpoczęła się właśnie rekrutacja na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Na potencjalnych studentów czeka 125 kierunków i ponad 200 specjalności.

Rekrutacja na UAM odbywa się drogą internetową. Szczegółowe informacje dla studentów są dostępne na stronie uczelni.

– Na UAM posiadamy bogatą ofertę kierunków i specjalności, która stale poszerzana jest o ofertę studiów w języku angielskim. Osoby studiujące na UAM już od I roku mają okazję wziąć udział w unikatowym w skali kraju systemie grantów dla studentów, a także skorzystania z bogatej oferty praktyk i staży – tłumaczy prof. Joanna Wójcik, prorektorka ds. studenckich i kształcenia UAM. – To nie wszystkie udogodnienia dla osób podejmujących naukę na naszym Uniwersytecie. Oferujemy także wsparcie dla wszystkich studiujących, możliwość wyboru własnej ścieżki kształcenia czy wyjazdów zagranicznych – dodaje prof. Joanna Wójcik.

Rekrutacja na UAM – do kiedy potrwają zapisy? Kiedy pojawią się wyniki?

Rozpoczęcie rekrutacji na UAM nastąpiło 1 czerwca. Studenci będą mogli się zapisać do 11 lipca. Następnie pomiędzy 12 a 15 lipca odbędą się egzaminy wstępne, które są wymagane na części kierunków.

Informacja o przyjęciu na studia powinna być dostępna o północy 18 lipca. Wtedy listy rankingowe zostaną opublikowane w Systemie Internetowej Rekrutacji.

Następnie przyszli studenci muszą pamiętać o złożeniu niezbędnych dokumentów w SIR. Czas na to mają do 22 lipca (godz. 23.59).

Podziel się:

Źródło: UAM / oprac. AK