Poznań: Rozpoczęła się Polagra

Wyroby spożywcze, nowe technologie, spotkanie ministrów rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Litwy, Łotwy, Rumunii i Słowenii. Tegoroczne spotkanie branży spożywczej w Poznaniu zapowiada się imponująco.

Po rebrandingu, który miał miejsce na początku bieżącego roku, Polagra to obecnie trzy salony: food | horeca | foodtech, na których można zapoznać się ofertą wyrobów spożywczych, nowymi technologiami dla zakładów produkujących żywność i innowacyjnymi rozwiązaniami dla gastronomii.

Podczas targów, jak co roku, zostaną zaprezentowane produkty spożywcze powstałe w dużych zakładach produkcyjnych, a także w małych rodzinnych manufakturach. Znaczącą część ekspozycji zajmą także maszyny dla sektora spożywczego, dodatki do produkcji żywności oraz urządzenia do konfekcjonowania i pakowania. Szczególną uwagę warto na pewno poświęcić produktom nagrodzonym Złotym Medalem MTP.

Potencjał wydarzenia doceniły także organizacje i stowarzyszenie branżowe – podczas targów odbędą się Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland 2020 oraz druga edycja konkursu Master Baker. Polagra została także uwzględniona w kampanii informacyjnej na temat mięsa drobiowego w UE prowadzonej pod hasłem „To jest nasz drób! Wysoka jakość – europejska gwarancja”. Na stoisku organizatorów planowane są m.in. pokazy kulinarne ambasadorów kampanii: Sebastiana Krauzowicza i Cristiny Catese.

Tegoroczna edycja targów będzie także odpowiednim miejscem do czerpania aktualnej wiedzy, ponieważ program wydarzeń jak zawsze podąża za aktualnymi wyzwaniami stawianymi przed branżą. Goście Polagry będą mogli m.in. wziąć udział w szkoleniu na temat trendów i obowiązków prawnych w oznakowaniu żywności oraz w spotkaniu dotyczącym rozwijania biznesu spożywczego w sieci. Po raz szósty odbędzie się także Hotel Investors Meeting, w tym roku pod hasłem „Biznes hotelarski w opałach”. Nie zabraknie też warsztatów dla szefów kuchni.

Główny ciężar tegorocznej edycji Polagry spoczywa jednak na spotkaniach merytorycznych, nawiązujących do obecnej sytuacji branży rolno-spożywczej i HoReCa. „Rolnictwo po 2020 roku” – taki będzie temat spotkania ministrów rolnictwa Polski, Czech, Słowacji i Węgier, a także Bułgarii, Chorwacji, Rumunii i Słowenii, które odbędzie się pierwszego dnia targów. W spotkaniu, ale już w trybie on-line, uczestniczyć będą także ministrowie rolnictwa Litwy, Łotwy i Estonii oraz Janusz Wojciechowski, komisarz UE ds. rolnictwa. Tematami rozmów będą wspólna polityka rolna po 2020 roku oraz zastosowanie nowych technologii w rolnictwie w kontekście wyzwań klimatycznych.

Polagra 2020 odbywa się w nowych warunkach sanitarnych opracowanych w oparciu o pracę specjalistów i wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Przy wejściach na tereny targowe zamontowane zostały m.in. kamery termowizyjne mierzące temperaturę ciała osób biorących udział w wydarzeniu. Przestrzenie dla wystawców i zwiedzających aranżowane są tak, aby można było zachować odpowiedni dystans. Dezynfekowane są na bieżąco często dotykane elementy infrastruktury. Z punktu widzenia zwiedzających targi na pewno kluczową informacją jest to, że sprzedaż biletów odbywać się będzie wyłącznie online.

Targi Polagra odbywają się na terenach MTP, rozpoczynają 28 września, a potrwają do 1 października.

MTP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: