Poznań: Rozpoczęcie prac na rondzie Kaponiera.

rondo Kaponiera fot. UMP
W nocy z czwartku na piątek rozpoczną się prace na poznańskim rondzie Kaponiera. Drogowcy mają pracować tylko wieczorami i nocą, żeby ruch przez rondo był jak najmniej utrudniony.

Już rozpoczęło się wymalowywanie nowego pasa rowerowego na ul. Święty Marcin. Od czwartkowej nocy (8 sierpnia) usuwane będzie dotychczasowe oznakowanie poziome na dojazdach do Kaponiery od strony mostu Dworcowego (ul. Roosevelta) oraz na ul. Święty Marcin.

Zarząd Dróg Miejskich wprowadza zmiany na jezdni ul. Roosevelta, od strony mostu Dworcowego, przy dojeździe do ronda Kaponiera. Lewy skrajny pas jezdni będzie przeznaczony do skrętu w lewo, dwa środkowe do jazdy na wprost, a prawy – dla jadących w stronę ul. Św. Marcin. Dzięki temu jadący na wprost zyskają dwa odrębne pasy i nie będą blokowani przez skręcających w lewo.

Zmiany czekają też dojeżdżających samochodem do ronda Kaponiera ulicą Św. Marcin. Kierowcy będą mieli do dyspozycji cztery pasy ruchu. Jadący w lewo (w stronę Międzynarodowych Targów Poznańskich) zyskają dwa odrębne pasy do skrętu. Osobne pasy będą zachowane dla jadących na wprost i skręcających w prawo. Usprawni to ruch wyjeżdżających z centrum i pomoże zmniejszyć emisję spalin.

W piątek 9 sierpnia o godzinie 22 planowane jest wyłączenie sygnalizacji świetlnej na rondzie Kaponiera – będzie wprowadzany nowy program – dostosowany do zmieniającej się organizacji ruchu. Na czas prac włączone będzie światło żółte pulsujące. Malowane będzie również nowe oznakowanie poziome.

Całość prac związanych z wprowadzaniem nowej organizacji ruchu ma zakończyć się do 15 sierpnia, przy czym część z nich ma być niezauważalna dla przejeżdżających przez Kaponierę.

ZDM / op. AS

Podziel się:

Ostatnio dodane: