Niestachowska

Poznań: Rozpoczął się remont wiaduktu kolejowego nad Niestachowską. Są utrudnienia w ruchu

W niedzielę, 12 lipca, rozpoczął się drugi etap realizowanego na zlecenie PKP PLK remontu wiaduktu nad ulicą Niestachowską. Z powodu prac w całej okolicy obowiązuje zmieniona organizacja ruchu.

Na ul. Niestachowskiej i Żeromskiego wyłączone z ruchu zostaną pojedyncze pasy do jazdy na wprost (drugie od lewej), a na ul. św. Wawrzyńca – środkowy pas do skrętu w lewo.

Utrzymane zostaną dwa pasy do skrętu w prawo z ul. Niestachowskiej w ul. św. Wawrzyńca, a także obecne ograniczenia prędkości. Nadal nie będzie natomiast możliwości skrętu w lewo z ul. Żeromskiego w ul. św. Wawrzyńca.

Prace w tym etapie zaplanowano do 23 lipca. O kolejnych planowanych przez PKP PLK remontach będziemy informować z wyprzedzeniem.

Ponadto, w związku ze zwiększonym natężeniem ruchu na wlocie z ul. Wojska Polskiego w ul. Niestachowską, wydłużony został lewy pas na łącznicy zjazdowej z wiaduktu. W celu poprawy przepustowości na dojeździe do ul. Niestachowskiej pojawiło się nowe żółte oznakowanie poziome i nowe tablice kierujące.

MIR, el