Poznań: Rozpoczął się remont Rynku Łazarskiego

Rynek łazarski zmiany 2 fot. SMMP
Od wczoraj w rejonie rynku obowiązuje zmieniona organizacja ruchu, a przy skwerze K. Nowaka kierowcy nie mogą już parkować. Remont Rynku Łazarskiego i okolic właśnie się zaczyna.

Zmiany w organizacji ruchu obowiązują już od 28 stycznia – jak przypominają strażnicy miejscy. Znaki zostały zmienione, a parkujący w tym miejscu znaleźli odpowiednie ulotki informacyjne za wycieraczkami. Jednak wielu kierowców kompletnie się tym nie przejęło i nadal parkowali na starych miejscach wokół skweru Kazimierza Nowaka. Ta niefrasobliwość uderzy ich mocno po kieszeni, bo strażnicy zlecili usunięcie aut na koszt właścicieli. Rachunek za to dostanie aż 11 osób.

Od 4 lutego południowo-zachodnia część rynku jest wygrodzona i zamknięta dla ruchu pojazdów. Na tym terenie w pierwszej kolejności rozpoczną się roboty budowlane. Na odcinku od ul. Głogowskiej do ul. Lodowej dopuszczony jest jedynie dojazd do bramy wjazdowej dla mieszkańców i służb. Z ul. Dmowskiego i Małeckiego nie ma możliwości przejazdu na wprost przez rynek, a z ul. Niegolewskich – skrętu w prawo w stronę ul. Głogowskie, z wyjątkiem pojazdów mieszkańców i służb. Ze względu na ograniczone możliwości dojazdu z ul. Głogowskiej do ul. Łukaszewicza obowiązuje objazd ulicami: Głogowską, Strusia, Małeckiego i Skwer Eki z Małeki. W całym objętym pracami rejonie utrzymany zostanie ruch pieszy i dojście do posesji.

– Już wkrótce prace ziemne będą prowadzone w kolejnych częściach rynku – ostrzega Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej – a to będzie oznaczało konieczność usunięcia wszystkich zaparkowanych tam pojazdów. Apelujemy o stosowanie się do wprowadzanych zmian.

Od 23 marca do 1 kwietnia w obszarze objętym inwestycją wprowadzana będzie nowa, tymczasowa organizacja ruchu. Do 1 kwietnia trzeba będzie usunąć samochody parkujące na całym rynku.

1 kwietnia nastąpi wygrodzenie terenu. Zostanie wprowadzony jednokierunkowy ruch samochodowy dookoła rynku z możliwością wjazdu tylko dla mieszkańców, dostaw do sklepów i służb (policja, pogotowie, straż). Przez cały czas trwania robót budowlanych zostanie zapewnione dojście piesze do kamienic usytuowanych wokół rynku.

Cały czas jednak można robić zakupy u osób handlujących obecnie na rynku – ale w obecnej lokalizacji tylko do 23 marca. Po tym terminie zostanie ono przeniesione na boisko Szkoły Muzycznej przy ul. Głogowskiej 90. Będzie można tam wejść z dwóch stron – bramą od ul. Głogowskiej i dodatkowo przystosowaną na potrzeby kupców bramą od ul. Kasprzaka, na wysokości przychodni.

SMMP, ZDM, el

Podziel się: