Poznań: Rozpoczął się remont jezdni na Kasprzaka i Matejki. Są utrudnienia w ruchu!

ulica Kasprzaka fot. ZDM

Od 4 lipca kierowcy mogą się spodziewać utrudnień w ruchu na ulicach Kasprzaka i Matejki. Rozpoczął się tam remont nawierzchni jezdni. Prace będą prowadzone etapami.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, zniszczona nawierzchnia obu ulic zostanie usunięta, a w jej miejsce ułożona nowa, co wpłynie na poprawę komfortu przejazdów oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

„Dodatkowo przy przejściach dla pieszych zostaną zamontowane żółte maty dotykowe pomagające osobom z dysfunkcjami wzroku przejść przez jezdnię” – informuje ZDM.

Remont potrwa od 4 lipca do 31 sierpnia i będzie prowadzony na ulicy Matejki (od ul. Wyspiańskiego do ul. Niegolewskich) i Kasprzaka (od ul. Niegolewskich do ul. Hetmańskiej). Prace remontowe zostały podzielone na kilka etapów, by zminimalizować utrudnienia dla kierowców i pieszych.

Jak informuje Miejski Inżynier Ruchu w pierwszym etapie prac, który ma potrwać od 4 do 17 lipca, odcinek ul. Kasprzaka od ul. Sczanieckiej do ul. Hetmańskiej będzie zwężony do jednego pasa i jednokierunkowy w stronę ul. Hetmańskiej. Prace w ul. Kasprzaka prowadzone będą z wyłączeniem ruchu na połowie jezdni i zakazem parkowania w rejonie prac.

Utrzymany zostanie ruch ulicami poprzecznymi oraz ruch pieszy z ograniczeniami, a wloty ulic poprzecznych będą naprzemiennie zwężane. Odcinek ul. Chociszewskiego od ul. Głogowskiej do ul. Kasprzaka będzie w tym czasie jednokierunkowy. Na czas robót wyznaczono tymczasowe przystanki autobusowe oraz objazdy dla ruchu ogólnego: w kierunku ul. Matejki objazd wyznaczono ul. Hetmańską (w kierunku zachodnim), Jarochowskiego i Niegolewskich albo ul. Hetmańską (w kierunku wschodnim), Dmowskiego, Krauthofera, Głogowską, Strusia, Małeckiego, Kanałową i Berwińskiego.

ZDM przypomina, że kierowcy muszą usunąć samochody z miejsc objętych czasowym zakazem zatrzymywania się i zachowanie ostrożności w rejonie robót.

Podziel się: