Poznań: Rok 2020 to rok wielkich realizacji dla MTP

Prezentacja Arena fot. MTP
Tak nieco górnolotnie, ale zgodnie z prawdą określili szefowie MTP rok 2020. I nie bez powodu: przebudowa Areny, budowa podziemnego parkingu, Expo 2020 w Dubaju – to tylko kilka z wielu wydarzeń zaplanowanych na ten rok.

W mijającym roku Grupa MTP była organizatorem 80 imprez targowych, w których uczestniczyło 9 595 firm i 853 649 gości. 1 682 wystawców pochodziło z zagranicy. Na poznańskich targach najczęściej prezentowali się wystawcy z Niemiec, Włoch i Chin. Goście targowi przyjechali do Poznania z 80 krajów świata, w tym m.in. z Niemiec, Ukrainy, Litwy, Czechy, Białorusi, Włoch i Rosji. Targowe imprezy odwiedziło w 2019 roku 1,4 mln osób.

Rok 2020 będzie rokiem wielu inwestycji oraz dużych wydarzeń. Grupa MTP zorganizuje 92 wydarzenia. W nowej formule odbędą się targi Poznań Motor Show, które skupią się na elektromobilności (będą m.in. testowe jazdy samochodami elektrycznymi), oraz Pol-Eco System: do spotkania liderów branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej dołączy Eco Trends, impreza promująca ekologię jako styl życia, przeznaczona dla szerokiej publiczności. Duże zmiany zaobserwują też targowi goście i wystawcy. Grupa MTP zakupiła nowy system wystawienniczy BeMatrix – modułowy, dający możliwość tworzenia dowolnych form.

Rozpocznie się kilka ważnych inwestycji, a największą będzie renowacja Areny. Jej wnętrze zostanie całkowicie przebudowane. Poziom podłogi zostanie obniżony o prawie 6 m. Zmieni to układ trybun, które obecnie są łukowe i oddalone od parkietu. Nowe trybuny będą ułożone równolegle do boiska, będą bardziej strome i kilkupoziomowe. Pozwoli to zwiększyć ich pojemność, ale też wygospodarować miejsce na tzw. skyboxy, czyli przestrzenie o podwyższonym standardzie przeznaczone na spotkania towarzyskie i biznesowe. Trybuny będą mobilne, co umożliwi ich całkowite złożenie i pozostawienie pustej płyty parkietu. W obiekcie znajdą się też szatnie, garderoby, sale konferencyjne, food court oraz restauracja z tarasem. Remontowi zostanie poddany też dach budynku. Remont ma się zakończyć w 2021 r.

Kolejną ważną inwestycją będzie budowa podziemnego parkingu na 500-600 samochodów na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Korzystać z niego będą głównie uczestnicy organizowanych tu wydarzeń, ale parking będzie otwarty również dla mieszkańców i przyjezdnych. Parking ma być gotowy w 2021 roku.

Międzynarodowe Targi Poznańskie staną się też bardziej zielone – i to w podwójnym znaczeniu tego słowa. Plany zakładają powstanie roślinnych skwerów przy pawilonie 10, przy Poznań Congress Center w miejscu pawilonu 14, który ma zostać w 2020 roku rozebrany. Na budynkach pojawią się ogniwa fotowoltaiczne, a termomodernizację (połączoną z wymianą elewacji) przejdzie budynek Poznań Congress Center (dawniej pawilon 15). Remontu doczeka się też pawilon nr 4.

W październiku w Dubaju rozpocznie się Wystawa Światowa EXPO 2020. Polski Pawilon na tej wystawie wybuduje konsorcjum polskich firm – Grupa MTP wraz z FM Aldentro. Bryła pawilonu, zaprojektowanego przez pracownię architektoniczną WXCA, tworzy otwartą, rozrastającą się ku górze, modułową strukturę, która zaprasza odwiedzających do odpoczynku w cieniu rozłożystego zadaszenia i kontemplacji unoszącej się ponad głowami gości instalacji – rzeźby kinetycznej wyobrażającej lecące stado ptaków.

MTP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: