Poznań: Restauracja w parku Sołackim znów będzie otwarta!

park Sołacki fot. L. Łada
ZKZL właśnie podpisał z Grupą MTP umowę najmu dawnej restauracji Meridian’s w parku Sołackim – i już na wiosnę, o ile pandemia pozwoli, będzie można wypić tam kawę w kawiarnianym ogródku.

Jak przypomina Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, restauracja była w parku Sołackim „od zawsze”, a konkretnie od 1911 roku, kiedy przeniesiono tam budynek restauracyjny z Wystawy Wschodnioniemieckiej, która w tym właśnie roku roku odbywała się na terenie dzisiejszych Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Później zawsze były tam lokale o różnym charakterze – od słynnej „Pirackiej” do luksusowego „Meridiana”, który jednak kilka lat temu zakończył swoją działalność. Teraz Grupa MTP zamierza w tym budynku otworzyć restaurację i butikowy hotel pod nazwą „Port Sołacz” – więc, jak zwraca uwagę ZKZL, można powiedzieć, że historia zatoczyła koło.
– Podpisana umowa najmu z Grupą MTP pozwoli na nowo pisać piękną historię restauracji Meridian’s – mówi Tomasz Lewandowski, prezes Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. – Od wielu lat było to miejsce spotkań kolejnych pokoleń poznaniaków, na stałe wpisujące się w przestrzeń parku Sołackiego. Jestem przekonany, że rozpoczęcie współpracy z Grupą MTP to początek zmian w restauracji, a do tego znak, że poznańskie spółki miejskie potrafią współpracować w zakresie dbałości o miejską przestrzeń i ważne dla miasta obiekty.

A skąd nazwa „Port Sołacz”?
– Zastanawialiśmy się nad nazwą, która oddawałaby unikalny charakter tego miejsca: nad wodą, w otoczeniu pięknie urządzonej zieleni, miejsca, które jest przystanią w mieście – tłumaczy Elżbieta Roeske, wiceprezes zarządu Grupy MTP. – Port Sołacz będzie naturalnym rozwinięciem naszej działalności gastronomicznej, którą nieustannie doskonalimy na targach jako koncept gastronomiczny GARDENcity. Do Portu Sołacz „zawinąć” będą mogli wszyscy, którzy są zmęczeni zgiełkiem miasta, cenią sobie wyborną kuchnię, niebanalne wnętrza i ciekawą ofertę kulturalną.

Jednak zanim miłośnicy dobrej kuchni z akcentami śródziemnomorskimi, bo taka będzie specjalizacja lokalu, zagoszczą w „Port Sołacz”, restauracja będzie musiała przejść gruntowny remont. Jak szacują specjaliści z Grupy MTP, potrwa on do jesieni. jednak już wiosną, jeśli przepisy dotyczące pandemii na to pozwolą, będzie można usiąść w kawiarnianym ogródku na kawie.

ZKZL