autobus linii nr 193 fot. ZTM

Poznań: Remont ulicy Jawornickiej

Od 5 do 21 lipca, w związku z remontem nawierzchni ul. Jawornickiej (po stronie os. Kopernika), ulica ta będzie jednokierunkowa na odcinku od ul. Promienistej do ul. Smardzewskiej. Trasę zmienią autobusy linii 193.

Ruch odbywać się będzie jednym pasem. W etapie pierwszym remontowana będzie jezdnia zachodnia, a następnie – jezdnia wschodnia. Objazd dla zamkniętego kierunku wyznaczono ulicami: Jawornicką, Krośnieńską i Promienistą. Prędkość maksymalna pojazdów w rejonie prac będzie ograniczona do 20 km/h.

Na czas remontu ul. Jawornickiej wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na jej skrzyżowaniu z ul. Promienistą, a podczas prac przy skrzyżowaniu w jego rejonie mogą wystąpić ograniczenia ruchu pieszego. W miarę możliwości technicznych utrzymany zostanie dojazd i dojście do posesji oraz ruch pieszych przez przejścia.

W związku z remontem nawierzchni na ul. Jawornickiej i wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego, od 5 lipca (poniedziałek) zmianie ulegnie trasa przejazdu autobusów linii nr 193 jadących w kierunku pętli Górczyn. Autobusy pojadą objazdem ulicami Jawornicką (jezdnią po zachodniej stronie) oraz Krośnieńską.

Linia nr 193

Os. Sobieskiego -… – Grunwaldzka – Jawornicka (jezdnia po zachodniej stronie) – Krośnieńska – Promienista – Ściegiennego -… – Górczyn

Przejazd w kierunku przeciwnym – w kierunku Os. Sobieskiego – pozostaje bez zmian.

Na trasie objazdu uruchomiony zostanie tymczasowy przystanek autobusowy Jawornicka w kierunku Górczyna zlokalizowany na ul. Jawornickiej za skrzyżowaniem z ul. Pogorzelską.

UMP

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze