Tarnobrzeska fot. PIM

Poznań: Remont Tarnobrzeskiej – i zmiana organizacji ruchu

30 lipca rozpocznie się przebudowa ul. Tarnobrzeskiej na Starołęce. Zaplanowane prace wiążą się z koniecznością wprowadzenia czasowej organizacji ruchu.

– Tarnobrzeska to kolejna ulica w Poznaniu, która przejdzie zmianę na lepsze. Nowa nawierzchnia wraz z wyposażeniem zwiększy komfort i bezpieczeństwo ruchu pieszych i pojazdów. Powstaną chodniki oraz zjazdy na posesję, całość zostanie też odwodniona i oświetlona – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prace na ul. Tarnobrzeskiej rozpoczną się od budowy kanalizacji deszczowej. 30 lipca ulica zostanie zamknięta. Mimo prowadzonych prac właściciele zlokalizowanych przy niej posesji będą mieli do nich zagwarantowany dojazd i dojście. Nie będzie możliwy ruch tranzytowy przez ul. Tarnobrzeską, a pojazdy będą kierowane objazdami. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie inwestycji i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Obecnie ul. Tarnobrzeska to częściowo droga gruntowa, częściowo z nawierzchnią bitumiczną w złym stanie technicznym. Położony po jednej z jej stron chodnik z płyt betonowych jest spękany i pokruszony, co utrudnia mieszkańcom poruszanie się. Brakuje odwodnienia pasa drogowego.

W ramach inwestycji na odcinku od ul. Starołęckiej do ul. Staszowskiej wybudowana zostanie droga o szerokości 5,5 metra z nową nawierzchnią. Piesi zyskają chodnik po obu stronach jezdni, pojawią się także krawężniki oraz brukowane zjazdy do posesji. Ulica zostanie odwodniona i oświetlona. Dla bezpieczeństwa uczestników ruchu na budowanym odcinku powstaną dwa progi zwalniające. Nowy układ komunikacyjny w tym rejonie będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Na realizację całej inwestycji i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie harmonogram zakłada maksymalnie 170 dni.

PIM, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze