S11 fot. GDDKiA

„Ostatnia prosta przy remoncie  S11 Krzesiny – Kórnik Północ” – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. I zapowiada otwarcie kolejnych odcinków i węzłów trasy już 12 października.

„W najbliższy wtorek zmieni się organizacja ruchu na  S11 Krzesiny – Kórnik Północ” – informuje GDDKiA. - „Kierowcy będą mogli już korzystać z obecnie zamkniętych odcinków trasy oraz węzłów. Tym samym remont ponad 12-kilometrowego odcinka S11 zbliża się do finału. Wykonawcy pozostały ostatnie prace przy oznakowaniu poziomym i uszorstnieniu fragmentów nawierzchni”.

Od 12 października kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie w każdym kierunku. Muszą się jeszcze co prawda liczyć z lokalnymi przewężeniami ze zmienną lokalizacją, ale i tak będzie się tą trasą jeździło znacznie łatwiej i szybciej. Po zmianie organizacji ruchu wykonawca rozpocznie nanoszenie docelowego oznakowania poziomego i na łukach drogi wykona lokalne uszorstnienie nawierzchni.

„Węzły w ciągu prowadzonych prac będą udostępnione do ruchu” – podkreśla GDDKiA. – „Apelujemy jednak o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków.  Szczególnie przy wyłączeniu lub włączeniu się do ruchu ze względu na ewentualne skrócenie pasów włączenia i wyłączenia”.

To podkreślenie GDDKiA jest istotne, ponieważ na remontowanym odcinku S11, mimo korków i niewielkiej prędkości, jaką są w stanie rozwinąć kierowcy, bardzo często dochodzi do wypadków. Powodem jest właśnie brak ostrożności kierowców i to, że nie zwracają uwagi na oznakowanie, które – ze względu na trwające prace – często się zmienia.

Tylko dziś około godziny 13.00 między węzłami Koninko i Krzesiny w stronę Poznania zderzyły się trzy samochody – na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Skutki kolizji usunięto już po godzinie, ale i tal w tym czasie zdążył się zrobić korek.

Cztery samochody zderzyły się prawie w tym samym miejscu tydzień temu i wtedy jedna osoba odniosła obrażenia, a trzy tygodnie temu zderzyły się trzy samochody – i trzy osoby zostały ranne.

Źródło: GDDKiA