tramwaj Grunwaldzka fot. UMP

Poznań: Remont na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Grochowskiej. Zmiany w organizacji ruchu

19 kwietnia po porannym szczycie rozpocznie się remont nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Grochowskiej. W związku z tym zmieni się też organizacja ruchu w tym rejonie.

zaplanowane prace to dokończenie robót z października i listopada ubiegłego roku, przerwanych przez zimę. Drogowcy zdążyli położyć nową nawierzchnię na odcinku Grunwaldzkiej między Jugosłowiańską a Słoneczną. Teraz dokończą prace wymieniając nawierzchnię na skrzyżowaniu z Grochowską.

“Drogowcy rozpoczną zaplanowane działania od robót rozbiórkowych oraz demontażu istniejących włazów i kratek ściekowych, po czym nastąpi frezowanie nawierzchni na całości skrzyżowania i rozpocznie się układanie nawierzchni bitumicznej na wewnętrznych pasach ul. Grunwaldzkiej” – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Sygnalizacja na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Grochowskiej zostanie wyłączona. W trakcie pierwszego etapu prac kierowcom poruszającym się w obie strony ul. Grunwaldzką na odcinku od ul. Marszałkowskiej do ul. Ostroroga zostaną udostępnione wyłącznie zewnętrzne pasy ruchu. Z kolei dojeżdżający do skrzyżowania z obu stron ul. Grochowską będą mieli po jednym pasie ruchu, służącym wyłącznie do skrętu w prawo, w ul. Grunwaldzką, bez możliwości jazdy na wprost oraz bez możliwości skrętu w lewo. Aby mogli kontynuować jazdę tą ulicą, wyznaczone zostaną nawroty na ul. Grunwaldzkiej na wysokości ul. Promienistej i Marszałkowskiej.

Na obszarze objętym zmianami w organizacji ruchu obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę. Na czas robót czasowo zamykane będą naprzemiennie przejścia dla pieszych przez ul. Grunwaldzką po obu stronach skrzyżowania z ul. Grochowską.

“Po ułożeniu nowej nawierzchni bitumicznej na wewnętrznych pasach ul. Grunwaldzkiej pokryje ona zewnętrzne pasy jezdni tej ulicy przylegające do skrzyżowania z ul. Grochowską od strony zachodniej” – wyjaśnia PIM. – “W tym czasie kierowcy dojeżdżający ul. Grunwaldzką do skrzyżowania od strony stadionu, już od wysokości ul. Cześnikowskiej, do dyspozycji będą mieli wewnętrzny pas ruchu służący do jazdy na wprost i skrętu w prawo. Pojazdom dojeżdżającym do skrzyżowania z przeciwnej strony umożliwiona zostanie jazda na wprost lewym skrajnym pasem oraz skręt w prawo, w ul. Grochowską, prawym pasem. W tym etapie ruch ulicą Grochowską od skrzyżowania z ul. Promienistą do ul. Grunwaldzkiej odbywać się będzie w obu kierunkach po jednym pasie jezdni zachodniej ul. Grochowskiej (z wyjątkiem dojazdu do posesji)”.

W ostatnim etapie prac nowa nawierzchnia zostanie położona na zewnętrznych pasach jezdni ul. Grunwaldzkiej, od skrzyżowania z ul. Grochowską do okolic skrzyżowania z ul. Włodkowica. Na tym etapie prac uruchomione już zostanie przejście dla pieszych przez ul. Grunwaldzką, po zachodniej stronie skrzyżowania z ul. Grochowską. Kierowcy jadący ul. Grunwaldzką w stronę stadionu będą mieli do dyspozycji wewnętrzny pas ruchu, służący do jazdy na wprost i skrętu w prawo, w ul. Grochowską. Jadący w przeciwnym kierunku przed skrzyżowaniem będą mogli korzystać z dwóch skrajnych pasów: prawego do skrętu w ul. Grochowską i lewego do jazdy na wprost, bez możliwości skrętu w lewo. Z powodu prac swoją trasę od 22 kwietnia zmieni też autobus linii 169.

Główne prace powinny zostać wykonane do końca kwietnia, jednak wszystko zależy od pogody – jeśli nie będzie sprzyjała, prace się przedłużą.

PIM

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze