Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Karola Marcinkowskiego fot. PIM

Poznań: Remont “Marcinka” trwa. Już widać efekty

Główne wejście już odzyskało pierwotny wygląd, tak samo jak schody na północnej ścianie szkoły. Teraz trwają prace po wschodniej stronie budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. K. Marcinkowskiego.

Remont jest szczególnie skomplikowany w tym przypadku, ponieważ budynek jest zabytkowy, zbudowano go w 1903 roku, i prace muszą się odbywać pod nadzorem konserwatorskim. A jego celem jest nie tylko przywrócenie urody i stanu technicznego budynku tego budynku, ale też zabezpieczenie murów przed niekorzystnym działaniem środowiska z pomocą specjalistycznych preparatów.

– W grudniu zakończyła się renowacja portalu wejścia głównego i schodów na północnej ścianie szkoły. Z kolei na wschodniej trwają prace związane z drenażem i izolacją ścian fundamentowych, co pozwoli zabezpieczyć budynek przed wilgocią – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Główne wejście już jest po remoncie. Renowatorzy usunęli już przebarwienia i zanieczyszczenia oraz uzupełnili ubytki w cegłach i fugach między cegłami. Udrożniona jest już również kanalizacja ogólnospławna. Na swoją kolej do remontu czekają jeszcze pomieszczenia piwniczne, elewacja wschodnia i ogrodzenie szkoły.

PIM

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze