ulica Kwiatowa wizualizacja fot. ZDM

Poznań: Remont Kwiatowej już za kilka dni

Ulica Kwiatowa na odcinku od ul. Półwiejskiej do ul. Rybaki z zatłoczonej samochodami przestrzeni stanie się zielonym pieszym traktem. Remont rozpocznie się już za kilka dni – przewidziano go na pierwszą połowę lipca.

Inwestor zastępczy – Poznańskie Inwestycje Miejskie przygotowuje się już do przekazania wykonawcy placu budowy. Roboty planowane są w okresie letnim (60 dni), natomiast nasadzenia zieleni późną jesienią.

Nowa ulica Kwiatowa na odcinku od ul. Półwiejskiej do Rybaki będzie wolna od parkujących samochodów. Zgodnie z zapowiedzią mieszkańcy tego rejonu będą mogli korzystać z 30 miejsc parkingowych na parkingu na Dolnej Widzie. Dotyczy to posiadaczy identyfikatora mieszkańca sektora 4 Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania (od 1 lipca sektora Centrum). Wniosek o wpisanie samochodu do systemu ewidencji parkingowej jest już dostępny na stronie ZDM.

Pojawi się tu za to zieleń. Będą drzewa i krzewy, w przestrzeni ulicy znajdzie się także miejsce dla ogródków gastronomicznych, a jeśli mieszkańcy po oddaniu ulicy do użytkowania wyrażą takie oczekiwanie – ławek.

Wprowadzona zieleń nie utrudni dostaw czy też ruchu pojazdów ratunkowych, ale wymusi znacznie wolniejsze przejazdy. Ulica zyska cechy tak zwanego woonerfu – przyjaznej przestrzeni wypełnionej zielenią z priorytetem ruchu pieszego. Przebudowany odcinek zostanie objęty tzw. strefą zamieszkania z ograniczonym dostępem pojazdów.

Mieszkańcy ulicy Kwiatowej, tak jak sąsiedniej ulicy Półwiejskiej, będą mogli korzystać z obowiązujących godzin dla dostaw (od 8.00 do 10.00), aby w razie potrzeby podjechać pod dom. Ci, którzy parkują pojazdy poza pasem drogowym np. na podwórku, będą mogli wystąpić do ZDM o warunki wjazdu w ulicę oznaczoną znakiem B1, aby wjechać na ulicę również poza tymi godzinami.

ZDM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze