Estakada na trasie katowickiej fot. Sławek Wąchała

Poznań: Remont Krzywoustego i nieprzejezdna Szwedzka

Rozpoczął się remont nawierzchni na ul. Krzywoustego na jezdni wyjazdowej z Poznania, na wysokości centrum handlowego Giant. Do piątku 30 października nieprzejezdny jest również odcinek ul. Szwedzkiej.

W pierwszym tygodniu prac ekipy Zakładu Robót Drogowych frezują i układają nową nawierzchnię pomiędzy zjazdem z ul. Szwedzkiej, a wjazdem na parking przy centrum Giant/Kinepolis. Prace te powodują zamknięcie przejazdu ulicą Szwedzką na odcinku od wjazdu na wiadukt nad ul. Krzywoustego do włączenia w ul. Krzywoustego. Ulica Szwedzka będzie nieprzejezdna na tym odcinku do 30 października.

Objazd w stronę Krzesin został wyznaczony ulicami: Krzywoustego – Wiatraczną – Żegrze –Bobrzańską.

W związku z zamknięciem odcinka ul. Szwedzkiej wprowadzony został także objazd dla autobusów linii nr 181, 431, 432, 435, 501, 502 oraz 560. Zmiany będą obowiązywały do piątku (30 października).

Linia nr 181 (w kierunku Kinepolis):
Rondo Rataje – Piłsudskiego – (…) – Szwedzka – Krzywoustego – Wiatraczna – Kurlandzka – Bobrzańska – Krzywoustego do Kinepolis.

Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.

Linie nr 431, 432, 435, 501, 502 oraz 560:
Franowo – … – Szwedzka – Krzywoustego – Wiatraczna – Kurlandzka – Bobrzańska – Krzywoustego … Kórnik/Bnin Osiedle / Zaniemyśl/Kościół / Tulce/Kościół / Kleszczewo/Park

Powrót autobusów w kierunku Franowa będzie odbywał się trasą bez zmian. Autobusy nie będą zatrzymywać się na przystankach pośrednich.

W drugim etapie prac, po święcie Wszystkich Świętych, rozpocznie się frezowanie prawej części jezdni na wysokości zjazdu z ul. Szwedzkiej. W trzecim etapie wyremontowana zostanie nawierzchnia pomiędzy wjazdem i wyjazdem z parkingu centrum Giant/Kinepolis. Tutaj także należy spodziewać się wyłączenia pasów jezdni z ruchu.

ZDM, el

 

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze