Poznań: Remont Kaponiery – jest czy go nie ma?

rondo Kaponiera fot. UMP
W poniedziałkowy poranek cało miasto stanęło w korkach z powodu remontów na Kaponierze i Roosevelta. I faktycznie rano na Kaponierze były zablokowane pasy drogowe oraz torowiska, stały także maszyny. Tylko zapowiadanych prac remontowych jakoś nie było widać.

Oburzeni poznaniacy tkwili od rana w korkach, a sytuacji nie poprawił padający deszcz. Jakież było ich oburzenie, gdy przebrnąwszy przez zakorkowane miasto widzieli na własne oczy, że remont, z powodu którego są korki,. w ogóle się nie odbywa.
– O ósmej rano przez centrum nie dało się przejechać, a ekipy remontowe nic nie robiły – oburza się pani Iza, która o tej porze właśnie jechała do pracy. – Robotnicy tylko przechadzali się i coś mierzyli.

– Około godziny 11.00 jechałem przez Kaponierę, specjalnie wybrałem się później, by ominąć korki – dodaje pan Dawid. – I nie zobaczyłem ani jednej pracującej osoby! W takim tempie nie skończą tego remontu do przyszłego roku!

Dlaczego prace się nie odbywają? Odpowiedź na to pytanie udało się uzyskać „Głosowi Wielkopolskiemu” od Zarządu Transportu Miejskiego. I okazało się, że prace stanęły z powodu… pogody. Padający od rana deszcz sprawił, że wielu prac nie można było rozpocząć ze względu na wilgoć. Jednak na razie nic nie wskazuje na to, by remont miał trwać dłużej nić do 18 września włącznie, czyli tak jak przewidziano w harmonogramie.

Głos Wielkopolski, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: