prof. Bogumiła Kaniewska

Poznań: Rektor UAM zachęca do szczepień

“Warto się zaszczepić” – przekonuje profesor Bogumiła Kaniewska, rektor UAM. Niepokoi ją fakt, że prawie połowa Polaków nie chce tego zrobić.

“Nie jestem autorytetem w tym zakresie, ale potrafię analizować badania naukowe” – napisała rektor UAM na swoim FB. – “Niepokojące jest to, że prawie połowa Polaków nie planuje tego zrobić”.

Profesor przytacza szereg faktów i wykresów dowodzących skuteczności szczepionki Pfizer-BioNTech, które bezdyskusyjnie dowodzą wyhamowania choroby już po pierwszej dawce.

“Nie jest prawdą również, że szczepionki nie testowano” – zauważa Bogumiła Kaniewska – “przeszła wszystkie wymagane etapy dopuszczenia jej na rynek. A nawet jeśli ktoś jest sceptykiem, to niech się zaszczepi, gdyż ryzyko ewentualnych komplikacji jest znacząco mniejsze (swoją drogą są to jednostkowe przypadki przy zaszczepieniu kilku milionów osób) od możliwości śmierci wskutek COVID-19 (wg badań: 1-3%) lub poważnych powikłań po zakażeniu SARS-CoV-2 (jak np. uszkodzenia narządów wewnętrznych czy systemu nerwowego)”.

Rektor UAM zachęca także do zapoznania się z historią eliminacji innych chorób, do których doszło dzięki szczepionkom – wśród nich są schorzenia dziesiątkujące niegdyś ludzkość, jak odra, meningokoki, błonica, krztusiec i różyczka.
“A poza tym – ufajmy nauce, a nie teoriom spiskowym” – apeluje profesor. – “Polecam zapoznać się przede wszystkim ze stroną Nauka w pandemii, gdzie pobrać można rzetelną publikację na temat szczepień przeciw COVID-19″.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze