banner na ścianie kamienicy fot. M. Wiśniewski

Poznań: Reklama Samsunga zostanie zdjęta!

Reakcja firmy Samsung na post Mariusza Wiśniewskiego, zastępcy prezydenta Poznania, który wypunktował nielegalne powieszenie reklamy na budynku przy ul. Piaskowej była błyskawiczna. Firma już zapowiedziała zdjęcie reklamy.

Przypomnijmy: chodzi o banner reklamowy wiszący na kamienicy przy ul. Piaskowej, od strony Estkowskiego. Zdaniem Mariusza Wiśniewskiego, zastępcy prezydenta Poznania, został powieszony bez zgody MKZ. Prezydent zaapelował do firmy o usunięcie banneru.

Mimo święta Samsung zareagował błyskawicznie: podziękował Mariuszowi Wiśniewskiemu za wpis i komentarz i poinformował, że wydano już polecenie pilnego zdjęcia reklamy.
„Zapewniamy, że sprawę dogłębnie wyjaśnimy, aby w przyszłości nie doszło do podobnej sytuacji” – napisała firma w mediach społecznościowych.

„Doceniam tak szybką reakcję, pozytywnie to świadczy o koncernie. Stanowi przykład jak zachować się w podobnych przypadkach” – podsumował sprawę Mariusz Wiśniewski. Jednak podkreślił też, że postępowanie wobec firmy, która banner tam powiesiła, nadal będzie prowadzone, ponieważ należy wyjaśnić sporo kwestii: na przykład legalność powieszenia reklamy i odpowiedzialność właściciela budynku, na którym zawisła.