Poznań: Radość i wiara w zwycięstwo. Koalicja Obywatelska podsumowała kampanię wyborczą

sztab wyborczy Rafała Trzaskowskiego2
Niesamowita energia, radość i optymizm – to określenia, których najczęściej używali politycy Koalicji Obywatelskiej, podsumowując kampanię wyborczą Rafała Trzaskowskiego w Wielkopolsce.

– Nieprawdopodobna energia – mówił poseł Adam Szłapka z Nowoczesnej. – Zresztą prawie 2 mln podpisów zebrane pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego mówi samo za siebie. Bardzo wierzymy w to, że Wielkopolska, która jest takim solidnym regionem, będzie miała najlepszą frekwencję w Polsce ze wszystkich regionów, a Wolne Miasto Poznań – najwyższą frekwencję ze wszystkich miast.

Dla Jacka Jaśkowiaka ważne jest, że Rafał Trzaskowski jest samorządowcem i rozumie problemy samorządów. Brak tej wiedzy u obecnej głowy państwa i rządu odbił się boleśnie na budżetach miast, gmin i powiatów.
– Albo będziemy mieli sytuację, kiedy decyzję podejmuje jedna partia polityczna i jej pierwszy sekretarz – podsumował prezydent Poznania – albo będziemy mieć kontynuację tych 30. lat demokracji. Sporów i emocji także, ale to jest właśnie istotą demokracji: różnica poglądów, dyskusje, ścieranie się i otwartość. Potrzebny jest silny prezydent, który będzie niezależny od partii politycznej.

Marszałek Wielkopolski Marek Woźniak docenia w Rafale Trzaskowskim europejskość.
– Mam przyjemność zasiadać z nim w Komitecie Regionów i ogromne nadzieje wiążę z jego aktywnością, jeśli chodzi o europejski budżet – mówi. – Bo czekają nas wielkie wyzwania negocjacyjne, a tylko ktoś, kto jest rozpoznawalny na korytarzach Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej, ktoś, do kogo uśmiechają się politycy europejscy ze wszystkich krajów, jest w stanie zapewnić Polsce gwarancję bardzo dobrego udziału w budżecie europejskim, a to będzie się wiązało z pieniędzmi dla samorządów regionalnych, lokalnych. Jeśli będą dobrze wynegocjowane i będzie ich dużo, to będziemy mogli je wydać na wiele pożytecznych rzeczy i każdy z nas zauważy efekty tych negocjacji. A Rafał Trzaskowski jest bardzo dobrym negocjatorem.

Jacek Gursz, szef wielkopolskiego sztabu wyborczego, podkreślał tę niesamowitą pozytywną energię, z którą przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej spotykali się wszędzie, w każdej miejscowości, do której dotarli.
– Ludzie chcą głosować na Rafała, wszędzie tam, gdzie byliśmy, ludzie sami podchodzili i prosili o bannery, plakaty i ulotki, bo chcieli je wieszać i chcieli na niego głosować – opowiadał. – To nie były inicjatywy sztabów, to się działo oddolnie. To było powstanie ludzi dobrej woli.

Senator Marcin Bosacki zwrócił z kolei uwagę na to, jak brutalna staje się ta walka – pokazał zdjęcie plakatu Rafała Trzaskowskiego, który wisi u niego przed domem i który ktoś zniszczył i oblał czerwoną farbą. To dla niego kolejny dowód na to, że czas na zmiany.
– Potrzebujemy prezydenta, który zadba o to, żeby wszyscy Polacy i Polki mieli przyzwoite pensje, a nie tylko milionowe pensje dla męża pani Emilewicz albo żony pana Szumowskiego – powiedział. – Potrzebujemy prezydenta, który zadba o służbę zdrowia, żeby była nie tylko dla wybranych, a szczepionki nie tylko dla rządzących. Który poprowadzi politykę zagraniczną w interesie Polski, a nie tylko swojej partii, co mieliśmy okazję zaobserwować dwa dni temu w żałosnym spektaklu w Waszyngtonie.

Dla senator Jadwigi Rotnickiej bardzo ważne jest to, że Rafał Trzaskowski doskonale rozumie wszystkie środowiska i ma ogromny szacunek dla kobiet. Bo realia życia kobiet w Polsce są nadal bardzo odległe od tego, co jest zapisane w Konstytucji.

Starosta powiatu poznańskiego Jan Grabkowski uważa, że to nie tylko walka o to, kto zostanie prezydentem na kolejnych 5 lat.
– To jest bój o wolną, demokratyczną Polskę – mówi. Walczymy o to, żeby gospodarzem Pałacu Prezydenckiego był człowiek uczciwy, prawdziwy gospodarz całej Polski i strażnik Konstytucji.

– To jest niesamowity optymizm – podsumował poseł Franciszek Sterczewski. – Jestem głęboko przekonany, że uda nam się dokonać wspólnie zmiany w tym państwie i z powrotem przywrócić je na demokratyczne tory.

Lilia Łada

Podziel się:

Ostatnio dodane: