Szczepienie na Covid 19 fot. Sławek Wąchała

Poznań: Radni Prawa i Sprawiedliwości zachęcają do szczepień przeciwko koronawirusowi

“Takie działanie będzie nie tylko głosem rozsądku, ale i wyrazem odpowiedzialności” – przekonują radni w swoim oświadczeniu. I apelują do poznaniaków, żeby poszli się szczepić.

“Od dwóch tygodni w całej Polsce, w tym w Wielkopolsce i Poznaniu, rozpoczęła się akcja szczepień przeciwko COVID-19” – czytamy w stanowisku Klubu Radnych Prawa I Sprawiedliwości. – “Pandemia tej zakaźnej choroby z pewnością wszystkim dała się we znaki, zmuszając nas do zmiany wielu planów i zamierzeń. Tylko w ubiegłym roku w Polsce zachorowało ponad milion osób, a na świecie stwierdzono ponad 72 miliony przypadków choroby. Chcielibyśmy, by rok 2021 był wreszcie długo wyczekiwanym powrotem do normalności.

Choć część naszego społeczeństwa ma obawy przed zaszczepieniem się, eksperci z całego świata, na czele ze specjalistami Europejskiej Agencji leków oraz Światowej Organizacji Zdrowia podkreślają, że szczepionki są bezpieczne i skuteczne. Stanowisko to popiera także szerokie środowisko lekarzy oraz naukowców specjalizujących się w naukach medycznych. Ważne jest to, że pojawia się nadzieja na powrót do normalnego życia. Szczepionki, w uzupełnieniu dotychczasowych zaleceń higienicznych – noszenia maseczek, mycia rąk, zachowania dystansu społecznego bądź ograniczenia kontaktów społecznych – są obecnie jedynym możliwym sposobem powstrzymania pandemii.

Mając na uwadze powyższe, zatroskani o los Poznaniaków miejscy radni Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości apelują o zaszczepienie się przeciw COVID-19, co w efekcie pozwoli na uniknięcie zachorowania na tę chorobę bądź też na łagodniejsze jej przejście. Takie działanie będzie nie tylko głosem rozsądku, ale i wyrazem odpowiedzialności. Jeżeli zaszczepimy się powszechnie, epidemia wygaśnie. Tylko od nas zależy, czy za kilka miesięcy będziemy mogli spokojnie oddychać bez zakładania maseczek w przestrzeni publicznej i witać się tak, jak robiliśmy to przez całe nasze wcześniejsze życie. Zdecydujmy mądrze”.

 

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze