Wycięte drzewa na terenie dawnego szpitala przy Szkolnej

Poznań: Rada Osiedla Stare Miasto protestuje przeciwko usuwaniu starych drzew

Mieszkańcy i Rada Osiedla Stare Miasto po raz kolejny apelują do władz o ochronę drzew i odpowiedzialne projektowanie miasta. Radni podjęli też dwie uchwały mające chronić zieleń na Starym Mieście.

„W kontekście zmian klimatycznych, których jesteśmy świadkami, oraz znacznego zanieczyszczenia powietrza, należy wdrażać działania mające na celu zmniejszenie skutków tych niekorzystnych zjawisk” – wyjaśniają staromiejscy radni.

– Niepokojącą praktyką jest wydawanie pozwoleń na wycinkę starych, dużych, zdrowych drzew w centrum, która w naszym Mieście jest często stosowana – mówi Lidia Koralewska, mieszkanka Starego Miasta oraz radna i członkini zarządu Osiedla Stare Miasto.

W ostatnim czasie głośnym echem odbiła się wycinka stuletniego kasztanowca na ul. Gajowej, usunięcie wielu drzew z ul. Libelta i ul. Kościuszki, wycinka około 50 drzew w terenu dawnego szpitala przy ul. Szkolnej.

W ostatnich latach coraz większą uwagę zwraca się na konieczność ochrony drzew. Coraz więcej osób uświadamia sobie ogromne znaczenie zieleni dla funkcjonowania miasta. Po ogromnych dewastacjach w drzewostanie w całym kraju, spowodowanych destrukcyjnymi ustawami, niestety kolejne stare drzewa usuwane są w Poznaniu w związku z nowymi inwestycjami lub innymi działaniami osób prywatnych i niestety jednostek miejskich.

Społeczność staromiejska po raz kolejny apeluje o ochronę drzewostanu i wyraża sprzeciw wobec usuwania kolejnych starych drzew.

ROSM, el

0 0 votes
Oceń artykuł

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze