Jeżyce przejscie przez ulicę 5

Poznań: Rada Osiedla Jeżyce podsumowała 2019 rok

Jeżyccy radni podziękowali serdecznie wszystkim, który pomagali im w pracy w 2019 roku – i przedstawili bilans swoich działań. Trzeba przyznać, że przedstawia się imponująco!

Dzięki radnym powstał kieszonkowy park na Dąbrowskiego-Janickiego, który już zachęca do odpoczynku. A trzeba przypomnieć, że Jeżyce nie mają zbyt wielu terenów zielonych i osiedlowi radni starają się to zmienić.

Powstał nowy nowy plac zabaw dla przedszkola nr 96 “Jarzębinka”, rozpoczęła się też budowa nowego boiska dla SPS nr 106. Jeżyckie szkoły dostały także sporo nowych mebli, ich pracownie – sprzęt, brały też udział w badaniach, warsztatach i szkoleniach na rzecz unowocześniania jeżyckiej edukacji, które współfinansowała Rada Osiedla Jeżyce.

Sporo działo się także w infrastrukturze drogowej: dzięki radnym przebudowano ulicę Jackowskiego, zmieniono organizację ruchu na ul. Mickiewicza, zamontowano progi zwalniające przy ul. Sienkiewicza, Mylnej i Kościelnej, wyremontowano chodniki na Jackowskiego, Sienkiewicza i Bukowskiej, a na wielu jeżyckich ulicach pojawiły się nowe ławki i kosze na śmieci. Radni zawalczyli też skutecznie o wpisanie do budżetu Poznania na 2020 r. opracowania projektu przystanków wiedeńskich przy rynku Jeżyckim (do zbudowania w 2021), realizacji projektu URBACT w jeżyckich szkołach oraz remontu SP nr 71.

Mieszkańcy dzielnicy dzięki swoim radnym, mieli o wiele więcej zajęć dodatkowych do dyspozycji: najmłodsi mieli półkolonie i zajęcia w Teatrze Nowym, a seniorzy – warsztaty ruchowe, zajęcia na basenie i spotkanie wigilijne.

ROJ, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze