Poznań: Pyrkon. Fani fantastyki opanowali miasto! (ZDJĘCIA)

Pyrkon 2022 fot. W. Lesiewicz

Największy w kraju zlot fanów fantastyki, czyli Pyrkon, ponownie zagościł na Międzynarodowych Targach Poznańskich. A wraz z nim pojawili się bohaterowie wszystkich fantastycznych sag, filmów i książek. Czeka na nich ponad 600 wydarzeń!

Jak zwykle na uczestników czeka szeroki wybór prelekcji, warsztatów, spotkań z gwiazdami, stoisk z książkami, grami, ubraniami i rękodzielnictwem czy konkursów. Samych pisarzy jest aż 25, a wśród nich Graham Masterton, Andrzej Pilipiuk, Bohdan Głębocki, Gaja Grzegorzewska, Helena Dahlgren, Wojciech Siudmak czy Rebecca F. Kuang.

Na Pyrkonie można pograć w planszówki, ale także gry video, obejrzeć filmy, seriale czy komiksy. Jest blok dla dzieci, gdzie można zostawić swoją pociechę pod fachową opieką na czas korzystania z innych fantastycznych atrakcji, ale jest także blok dla początkujących i blok integracyjny – to dla tych, którzy mogą się poczuć zagubieni wśród tysięcy atrakcji Pyrkonu.

Sobotnia Maskarada, czyli konkurs na najlepsze przebranie, jest dla wielu uczestników Pyrkonu najważniejszym wydarzeniem festiwalu. Odbywa się w Sali Ziemi i przyciąga tłumy – na szczęście przed budynkiem jest telebim dla tych, którzy nie zmieszczą się do środka. Warto dodać, że tegoroczni zwycięzcy wezmą udział w European Cosplay Gathering w Paryżu.

Pyrkon odbywa się po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią po raz dwudziesty i potrwa do niedzieli 19 czerwca. Szczegółowy program można znaleźć na stronie festiwalu.

Podziel się: