Poznań: Punkt Szczepień Powszechnych już działa

Punkt szczepień przeciwko Covid - 19 Stadion Poznań fot. Sławek Wąchała
Mieści się na Stadionie Miejskim przy ulicy Bułgarskiej, rozpoczął działalność 5 maja, a tygodniowo będzie się mogło na nim zaszczepić co najmniej 7 tysięcy osób. O ile będą szczepionki.

Pierwszego dnia funkcjonowania punktu szczepionki AstraZeneca i Moderna otrzymało już 600 osób. Do piątku, 7 maja planowane jest szczepienie kolejnych 1600. Punkt może działać przez 7 dni w tygodniu, po 12 godzin dziennie – pod warunkiem, że dostanie odpowiednio dużo szczepionek. A chętnych na szczepienia nie brakuje – w tej chwili wszystkie terminy do 26 maja są zajęte. Możliwość rezerwacji zostanie odblokowana, jak tylko do punktu dotrą kolejne dawki szczepionek.

– Szczepienia idą bardzo sprawnie. Nie tworzą się duże kolejki – podsumowuje Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Mimo to ponawiam prośbę, żeby trzymać się wyznaczonych godzin. Do punktu przychodźmy maksymalnie 10 minut przed terminem. Osoby, które przyjdą za wcześnie, nie dostaną wcześniej szczepionki – mogą za to spowodować niepotrzebne kolejki. Pamiętajmy również o zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Każdy, kto chce się zaszczepić w tym punkcie, musi się najpierw zarejestrować. Można zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię – 989 – i podać PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale każdy, kto go poda, otrzyma SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Można także zarejestrować się przez internet na stronie pacjent.gov.pl – ale by to zrobić, trzeba mieć Profil Zaufany. System zaproponuje dostępne terminy w punktach szczepień, które znajdują się blisko podanego adresu, można też skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wybrać dogodną datę i lokalizację. Po dokonaniu rezerwacji przyjdzie powiadomienie SMS. Ważne: aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, warto mieć Profil Zaufany.

Można także wysłać SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: „SzczepimySie” lub zarejestrować się przez miejską infolinię Poznań Kontakt: pod numerem telefonu 61 646 33 44.

Stadion został odpowiednio oznakowany, więc żaden pacjent nie będzie miał problemu z trafieniem do punktu szczepień. osoby przyjeżdżające miejską komunikacją muszą wysiąść na przystanku noszącym tymczasową nazwę „Stadion Miejski – Punkt Szczepień”. Zatrzymują się tam linie tramwajowe: 1,6,13,15 oraz autobusowe: 145, 163, 191 i 193. Stamtąd pozostaje do przejścia kilkaset metrów na piechotę.

Przyjeżdżając samochodem należy wjechać na parking od ulicy Ptasiej. Osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z windy. Przy wejściu będzie stała obsługa, która umożliwi korzystanie z urządzenia.

Działalność punktu jest finansowana z budżetu Poznania oraz Narodowego Funduszu Zdrowia.

UMP


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978