Poznań: Przychodnia Stonewall już działa. „Zadbanie o zdrowie seksualne będzie łatwe i komfortowe”

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Można tu wykonać test na HIV/AIDS, zaszczepić się przeciwko chorobom zakaźnym, wykryć i wyleczyć choroby przenoszone droga płciową. Przy ulicy Półwiejskiej właśnie rozpoczęła działalność Przychodnia Stonewall.

Przychodnia jest wspólną inicjatywą Grupy Stonewall i Poznańskiego Centrum PrEP. Mieści się przy ulicy Półwiejskiej 17/18
„To prawdziwa przychodnia, w której zarejestrujesz wizytę tak jak w każdej innej placówce medycznej” – zapewniają jej organizatorzy. – „Czym będzie zajmować się Przychodnia? Leczeniem i wykrywaniem chorób przenoszonych drogą płciową, profilaktyką HIV/AIDS, szczepieniami przeciwko chorobom zakaźnym oraz popularyzowaniem dbania o własne zdrowie seksualne”.

Przychodnia będzie też przeprowadzać regularne akcje bezpłatnego testowania na HIV, kiłę i HCV, wkrótce też ruszą łatwe konsultacje online, aby ułatwić dostęp do PrEP i PEP osobom spoza dużych miast. Cennik i oferta już znajdują się na stronie przychodni.

„Dlaczego to robimy? W 2021 r. w Polsce zarejestrowano 1341 nowych zakażeń HIV i 1124 zachorowań na kiłę” – wyjaśnia Grupa Stonewall. – „Eksperci zwracają uwagę na zbyt małą liczbę testów i poważne zaniedbania państwa na polu profilaktyki zdrowia seksualnego. Niechęć rządu do tego tematu powoduje efekt mrożący i coraz mniej akcji dedykowanych grupom ryzyka. Stworzyliśmy miejsce, w którym zadbanie o własne zdrowie seksualne będzie łatwe i komfortowe”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: