Poznań: Przychodnia przy Kórnickiej wyremontowana i z lepszym dojazdem

NZOZ Kórnicka fot. ZKZL
Wyremontowane wnętrza całkiem jak nowe, a do tego nowa nawierzchnia parkingu i dróg dojazdowych. Przychodnia przy ulicy Kórnickiej jest kolejnym, wyremontowanym przez ZKZL punktem na mapie Poznania.

NZOZ przy ulicy Kórnickiej to ważne miejsce dla mieszkańców poznańskich Rataj. Mieści się tutaj wiele poradni specjalistycznych leczących poznaniaków. Po tegorocznym remoncie budynek zyskał na jakości, a dzięki wymianie nawierzchni dookoła budynku pacjenci będą mogli skorzystać z nowej drogi dojazdowej oraz parkingu przed wejściem do przychodni.

Prace remontowe prowadzone były od maja 2020 roku i miały zakończyć się pod koniec października. Dzięki dużemu zaangażowaniu głównego wykonawcy udało się skończyć prace 2 miesiące przed zaplanowanym terminem. W budynku przechodni wymieniono częściowo instalację elektryczną oraz wykonano izolację zewnętrznych ścian piwnicznych. Wszystkie pomieszczenia piwniczne zostały także na nowo pomalowane. Dodatkowe prace wykonano poza budynkiem. Wymieniono ogrodzenie dookoła działki, na której mieści się NZOZ, i odnowione poręcze przed przychodnią, służące w dużej mierze osobom z niepełnosprawnością.

Przy remoncie bardzo pomogła Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedla Młodych. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się wykonać nową nawierzchnię pomiędzy ulicami Świętego Rocha i Kórnicką. Dodatkowo zmianie uległ parking sąsiadujący z przychodnią. Wygospodarowano i wymalowano dwa wygodne miejsca do parkowania dla osób z niepełnosprawnością. Wartość prac wyniosła 2 miliony złotych.

Remont przychodni przy ulicy Kórnickiej to kolejna inwestycja ZKZL zakończona w 2020 roku. Spółka realizuje swoją strategię, która zakłada inwestycje nie tylko w nowe mieszkania, ale także remont starych kamienic i budynków użyteczności publicznej. Dzięki wzmożonym pracom Poznań staje się piękniejszy i bardziej dostępny dla jego mieszkańców.

ZKZL, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: