droga rowerowa i Mariusz Wiśniewski fot. PIM

Poznań: Przybywa dróg rowerowych

Już niedługo cykliści będą mogli bezpiecznie dojechać do centrum z z Grunwaldu i Wildy. Postępy prac na budowach sprawdzał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Nowy, liczący ok. 1,5 km, odcinek traktu dla cyklistów wzdłuż ul. Grunwaldzkiej od ul. Jugosłowiańskiej do ul. Słonecznej połączy się z powstałym w ubiegłym roku odcinkiem trasy, prowadzącym do ul. Roosevelta.

– Roboty związane z budową nowego odcinka dobiegają końca – wylicza Grzegorz Bubula, wiceprezes PIM. – Nawierzchnia bitumiczna jest już ułożona niemal na całej długości. Zasadnicze roboty budowlane na całym nowym odcinku drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej oraz na połączeniu ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ul. Wyspiańskiego zakończą się poniedziałek, 17 sierpnia. Po ich zakończeniu montowane będzie oznakowanie pionowe i malowane oznakowanie poziome.

Od tygodnia działa już nowa sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych w sąsiedztwie ul. Marszałkowskiej, dzięki której znacznie poprawiło się bezpieczeństwo.

Zgodnie z przyjętym harmonogram prace związane z budową nowego odcinka drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej zakończą się w III kwartale tego roku, a nasadzenia zieleni planowane są w bardziej sprzyjającym przyjmowaniu się roślin okresie – na przełomie października i listopada.

Zaawansowane prace prowadzone są również na ponad kilometrowym odcinku nowej, dwukierunkowej drogi rowerowej powstającej wzdłuż ul. Dolna Wilda, od ul. św. Jerzego – przez ul. Górna Wilda oraz ul. Półwiejską – do ul. Krakowskiej.

Na odcinku od ul. św. Jerzego do ul. Spychalskiego, stanęły już nowe wysięgniki sygnalizacji świetlnej, gotowa jest już konstrukcja pod masę bitumiczną na drodze rowerowej, równocześnie powstaje nowy chodnik. Od ul. Spychalskiego do ul. Górna Wilda zamontowano nowe słupy oświetleniowe, gotowe są już kanał technologiczny i koryta pod nowe nawierzchnie, dzięki czemu będzie można rozpocząć budowę nowych konstrukcji chodnika i ścieżki rowerowej. Dodatkowo, jezdnia zostanie pokryta nową warstwą ścieralną na całym odcinku od ul. św. Jerzego do ul. Górna Wilda. Tymczasem do końca zbliżają się roboty na odcinku od ul. Królowej Jadwigi do ul. Krakowskiej.

– Do końca sierpnia ukończymy na nim roboty budowlane, a także na skrzyżowaniach ul. Półwiejskiej z ul. Kościuszki i ul. Królowej Jadwigi, oraz ul. Dolna Wilda z ul. św. Jerzego, na których uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna – mówi Grzegorz Bubula. – Obecnie na tym odcinku zamontowano już odwodnienie, zakończono prace związane z nowymi kanałami kablowymi, zamontowano nowe wysięgniki sygnalizacji świetlnej. Trwają prace brukarskie związane z nowym chodnikiem.

Planowany termin zakończenia tej rozpoczętej w kwietniu inwestycji to IV kwartał 2020 roku.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze