Poznań: Przez miasto znów przebiegnie półmaraton

Po przerwie spowodowanej pandemią półmaratończycy znów wybiegną na trasę. 13. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się 17 października, a zapisy na imprezę rozpoczynają się już 4 sierpnia.

– Jesień wszystkim biegaczom w Poznaniu kojarzy się z maratonem. Tym razem, nietypowo, chcemy zaproponować zawodnikom przebiegnięcie połowy królewskiego dystansu – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 13. PKO Poznań Półmaratonu. – To najbezpieczniejsza możliwość do przeprowadzenia w warunkach pandemii. Organizując bieg wprowadzimy także szereg innych środków ostrożności.

Start i meta wracają na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Jak będzie wyglądała trasa biegu – jeszcze nie wiadomo, bo cały czas trwają prace nad jej przygotowaniem. Gdy będzie gotowa – informacja o tym ukaże się na stronie półmaratonu.

Organizacja półmaratonu oznacza, że w tym roku nie odbędzie się 21. PKO Poznań Maraton. Osobom, które opłaciły start w maratonie, zostaną zwrócone.

Fizycznie na wspólnym dla 5 tysięcy biegaczy starcie będą mogły stanąć wyłącznie osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2, które dobrowolnie okażą organizatorowi oficjalny unijny certyfikat szczepienia. Brak okazania dokumentu uniemożliwi wydanie pakietu startowego, a tym samym uczestnictwo w 13. PKO Poznań Półmaratonie.

Dodatkowo wprowadzono możliwość udziału w biegu wirtualnym w dniach 11-17 października, w którym uczestnik sam wybiera trasę i pokonuje ją indywidualnie, korzystając z przygotowanej w tym celu aplikacji. Druga formuła dostępna jest zarówno dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych. W obu przypadkach zawodnicy otrzymują pakiety startowe, a ich wyniki trafiają na oficjalną listę 13. PKO Poznań Półmaratonu.

Opłaty startowe za udział w 13. PKO Poznań Półmaratonie w wersji tradycyjnej:

zgłoszenia do 20 września 2021 r. – opłata 95 zł (online i osobiste),
zgłoszenia 21 września – 14 października 2021 r. – opłata 120 zł (online i osobiste),
zgłoszenia w dniach 15 i 16 października 2021 r. – opłata 150 zł (tylko osobiste w Biurze Zawodów na MTP).

w formule wirtualnej z odbiorem osobistym w Biurze Zawodów: Pakiet startowy – 65 zł (rejestracja w aplikacji, medal odlewany, koszulka techniczna z brandem biegu, worek typu żeglarskiego z brandem biegu, numer startowy i dyplom do samodzielnego wydruku),

odbiór pakietu za pośrednictwem przesyłki kurierskiej (na terenie Polski): Pakiet startowy- 77 zł (rejestracja w aplikacji, medal odlewany, koszulka techniczna z brandem biegu, worek typu żeglarskiego z brandem biegu, numer startowy i dyplom do samodzielnego wydruku).

W dniu 17 października Biuro Zawodów będzie nieczynne i nie będzie możliwości zapisu, jak również odbioru pakietu startowego.

POSiR

Podziel się: