przestrzeń pracy wspólnej fot. UMP

Poznań: Przestrzeń Pracy Wspólnej znów działa. Ale z obostrzeniami

Przestrzeń Pracy Wspólnej +jeden, czyli miejskie biuro coworkingowe, znów działa. Jednak z uwagi na sytuację epidemiologiczną działa na nieco innych zasadach.

Przypomnijmy, że +jeden to bezpłatna przestrzeń coworkingowa oraz platforma do wymiany doświadczeń, wiedzy i networkingu znajdująca się w biurowcu przy ulicy Za Bramką i jest wspólnym przedsięwzięciem Miasta Poznania oraz miejskiej spółki Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji. W ostatnim czasie podobnie jak wiele innych instytucji była zamknięta ze względu na epidemię koronawirusa. +jeden znów jest otwarte, ale obowiązują tam obostrzenia ze względu na konieczność zapewnienia użytkownikom bezpieczeństwa sanitarnego.

Jakie to zasady?
Przestrzeń Pracy Wspólnej jest czynna w dni powszednie w godzinach 8.30 – 16.00 i jednocześnie może w niej przebywać 11 użytkowników. Osoby przebywające w pomieszczeniu są zobowiązane do zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki lub przyłbicy oraz dezynfekcji rąk. Wszyscy użytkownicy mogą korzystać tylko z zaznaczonych miejsc, a w kontaktach z personelem oraz innymi użytkownikami mają obowiązek zachowania bezpiecznej odległości.

Każda osoba korzystająca z przestrzeni jest zobowiązana do pozostawienia swoich danych osobowych (imię i nazwisko, numer telefonu) w celu ewentualnej identyfikacji osób mogących mieć kontakt z osobą potencjalnie zakażoną. Osoba z widocznymi oznakami choroby (uporczywy kaszel, trudności w oddychaniu, ogólne złe samopoczucie) nie zostanie wpuszczona na teren przestrzeni.

Do odwołania obowiązuje zakaz korzystania z budki telefonicznej oraz pomieszczenia kuchennego, a także zakaz spożywania posiłków na terenie przestrzeni.

Obsługa przestrzeni może wprowadzić procedurę pomiaru temperatury ciała każdej osoby wchodzącej do pomieszczenia. Odmowa poddania się badaniu temperatury ciała lub stwierdzenie podwyższonej temperatury ciała spowoduje odmowę wpuszczenia danej osoby na teren przestrzeni.

Korzystanie z przestrzeni coworkingowej jest bezpłatne, jednak objęte koniecznością rejestracji, która odbywa się poprzez formularz, dostępny na stronie www.plusjeden.com.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze