Przemysław Terlecki fot. WUW

Poznań: Przemysław Terlecki nowym dyrektorem Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości?

Były dziennikarz ekonomiczny Radia Merkury, a ostatnio pełnomocnik wojewody Hoffmanna, wygrał konkurs na dyrektora Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości ogłoszony przez władze miasta.

Przemysław Terlecki jest absolwentem politologii i dziennikarstwa UAM, był dziennikarzem w radiu Merkury i w TVP Poznań, prowadził programy polityczne i ekonomiczne. Obecnie prowadzi firmę Face Media, był odpowiedzialny za PR i marketing węgierskiej firmy TriGranit Development Corporation, inwestora Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego – Poznań City Center. W urzędzie wojewódzkim był organizatorem obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości oraz setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Powszechnie jest kojarzony z prawą stroną polityczną, nie ma żadnego doświadczenia w muzealnictwie ani zarządzaniu placówkami tego rodzaju.

Jak informuje “Gazeta Wyborcza”, o zwycięstwie Terleckiego zadecydował jeden głos komisji konkursowej poparło go czterech z sześciu członków komisji konkursowej. Jego konkurentami byli Marcin Wiśniewski (prywatnie brat Mariusza Wiśniewskiego, zastępcy prezydenta Poznania, a obecnie kierownik oddziału muzeum Powstania Wielkopolskiego) oraz Kinga Przyborowska, kierownik oddziału Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956.

Wygrana w konkursie jednak nie musi oznaczać automatycznie nominacji na stanowisko – decyzję podejmuje prezydent Jacek Jaśkowiak, dla którego wynik konkursu jest wskazówką, ale nie obowiązującą decyzją.

el

Dodaj komentarz

avatar