przedszkole Strzeszyn 3 fot. PIM

Poznań: Przedszkole na Strzeszynie z każdym dniem coraz większe

Gotowe są już fundamenty, ściany, schody oraz płyty stropu nad parterem w nowej części przedszkola nr 121 przy ulicy Biskupińskiej. Dzięki trwającej rozbudowie placówka Placówka powiększy się o trzy oddziały.

Nad parterem powstanie jeszcze jedna kondygnacja.
– Zakładamy, że do końca marca inwestycja zostanie doprowadzona do stanu surowego otwartego, czyli będą gotowe ściany, stropy, schody oraz dach. Prace prowadzone są tak, by przedszkole mogło działać w istniejącej części budynku i dzieci miały zapewniony bezpieczny dostęp do placówki – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Roboty podzielone są na dwa etapy. Pierwszy obejmuje budowę nowej części placówki oraz remont budynku gospodarczego. W ramach tego etapu wyburzona została istniejąca przy przedszkolu część mieszkalna wraz z kotłownią. Rodzina mieszkająca do tej pory w tym budynku otrzymała od ZKZL nowe lokum, do którego już się przeprowadziła.

Zakończenie realizacji nowej części planowane jest w lipcu, by korzystając z przerwy wakacyjnej można było dostosować ją do zajęć. Po przenosinach nastąpi drugi etap prac. Istniejąca część budynku zostanie wówczas wyremontowana. Zakończenie wszystkich robót planowane jest na pierwszy kwartał 2021 r.

Dzięki rozbudowie to niewielkie, dwuoddziałowe przedszkole, będzie mogło przyjąć więcej dzieci niż obecnie – przekształci się w pięciooddziałową placówkę.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze