Poznań Święty Marcin #zostańwdomu fot. Sławek Wąchała

Poznań: Przebudowa ulicy w centrum. Od poniedziałku zmiany w komunikacji miejskiej!

W nocy z 14 na 15 listopada zmieni się organizacja ruchu na Świętym Marcinie: tramwaje zmienią trasy, ale uważać powinni też kierowcy, bo fragmenty jezdni przy torowisku będą wyłączone z ruchu.

Wszystko to z powodu rozpoczętej 6 listopada przebudowy ulicy w ramach Projektu Centrum. Od 15 listopada zaczną tam obowiązywać kolejne zmiany: wyłączone z użytku zostanie torowisko tramwajowe, które czeka rozbiórka, a następnie gruntowna przebudowa.

Linie tramwajowe nr 2 i 13 zmienią swoje trasy, a także – w niewielkim stopniu – autobusy linii nr 163, 168, 169, 171, 212, 215 i 222. Przy rondzie Kaponiera zostaną również wyznaczone tymczasowe przystanki autobusowe.

Utrudnienia w ruchu czekają jednak także kierowców. Wraz z wyłączeniem dla tramwajów odcinka między ul. Gwarną a rondem Kaponiera, rozpocznie się rozbiórka torowiska. Oznacza to, że również 15 listopada zawężone lub całkowicie wyłączone z użytku będą pasy ruchu przylegające do tego torowiska.

Przejazd na wprost ul. Św. Marcin od ronda Kaponiera w stronę centrum przez skrzyżowanie z al. Niepodległości będzie możliwy tylko jednym pasem, dwa służyć będą do lewoskrętów w al. Niepodległości. Ponadto wyłączony zostanie skrajny pas do skrętu w lewo z al. Niepodległości (od strony południowej) w ul. Św. Marcin (w stronę Kaponiery). Pierwsze prace rozpoczną się również na fragmencie ul. Towarowej.

Ruch pieszy pozostaje bez zmian, rowerzyści natomiast na odcinku między ul. Kościuszki i al. Niepodległości będą poruszać się pasem ruchu dla samochodów.

Podczas prac budowlanych związanych z kolejną odsłoną przebudowy ul. Św. Marcin między ul. Gwarną a mostem Uniwersyteckim, wykonawca zapewni dojazd do posesji, w tym także do pobliskich uczelni, a także dojazd dla służb ratowniczych. Piesi będą mogli poruszać się wyznaczonymi ciągami. Wprowadzenie kolejnego etapu zmian organizacji ruchu planowane jest na 27-28 listopada. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Źródło: PIM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze