Karpia, Dworska fot. ZDM

Poznań: Przebudowa skrzyżowania ul. Karpiej i Dworskiej trwa!

Bezpieczniej dla pieszych i… miejskich autobusów, które wreszcie będą się mogły tu zmieścić na łukach dróg. To efekt trwającej przebudowy skrzyżowania ulic Dworskiej i Karpiej.

Przede wszystkim zmieni się geometria ulic, a ich łuki zostaną poszerzone, na ulicach pojawią się też progi wyspowe, a samo skrzyżowanie zostanie wyniesione. To sprawi, że kierowcy ograniczą prędkość, a piesi będą bezpieczniejsi. Dzięki nowej geometrii i poszerzeniu łuków dróg będą mogły tędy przejeżdżać autobusy.

Jak informuje ZDM, obecnie trwa pierwszy etap robót, w którym wykonano wszystkie prace geodezyjne i ułożono krawężniki na dojściach dla pieszych. Wkrótce zostaną usunięte stare betonowe słupy, znajdujące się po południowej stronie skrzyżowania. Drugim etapem będzie już przebudowa samego skrzyżowania, której głównym elementem będzie wyniesiona nawierzchnia.

Całość prac powinna potrwać miesiąc, o ile planów tych nie pokrzyżuje pogoda. Koszt inwestycji to 450 382,15 zł i jest ona współfinansowana ze środków Rady Osiedla Naramowice.

W związku z pracami na miejscu można się spodziewać utrudnień w ruchu. Jeszcze do 8 kwietnia ruch pojazdów będzie się tu odbywał pod nadzorem osób upoważnionych do sterowania ruchem. Ruch pieszych odbywa się drugą stroną ulicy.

W kolejnym etapie, na czas układania nawierzchni asfaltowej i zamknięcia wlotu ul. Karpiej, objazd wytyczony będzie ul. Naramowicką i ul. Dworską. A na czas zamknięcia wlotu ul. Dworskiej – ul. Naramowicką i ul. Karpia. W tym czasie ruch na skrzyżowaniu odbywać się będzie wahadłowo. W końcowym etapie, na czas montażu progów zwalniających na ul. Dworskiej przed skrzyżowaniem ulica będzie zwężana połówkowo w rejonie prac.

ZDM

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze